چه می کنه این خودرو نمایندگان!

غلام حیدر ابراهیم بای سلامی نماینده خواف و رشتخوار و رئیس هیأت تحقیق و تفحص از صنایع خودرو سازی در دوره ششم درباره دیدارش با برخی نمایندگان دوره هفتم مجلس گفت: من با بسیاری از آقایان جناح راست دوست هستم و از آنها خواسته ام این تحقیق و تفحص را حتما پیگیری کنند، چون خیلی برای آن زحمت کشیدیم.

 پیش ازاین به سعید ابوطالب نماینده تهران نیز گفته بود: وقتی ما تقاضای تحقیق و تفحص از خودروسازی را در مجلس ارائه کردیم، 150 نماینده آن را امضا کردند، اما موقع تشکیل هیأت فقط 90 نفر ثبت نام کردند که بعد 9 نفر به هیأت راه یافتند. ولی بعد من تنها شدم، چون خودرو سازان همه نمایندگان را تطمیع کردند. من هم مرتب تحت فشار و اعتراض از سوی خاتمی، رئیس جمهور بودم.90 درصد قاچاقچیان تبرئه می شوند!

به رغم آنکه بنا بر آمار های موجود، میزان قاچاق در کشور، سالانه 7 تا 11 میلیارد دلار برآورد می شود، بیش از 90 درصد قاچاقچیانی که شناسایی می شوند، از سوی دستگاه قضایی تبرئه می شوند.

یک نمونه از این پرونده ها، کشف یک محموله بزرگ قاچاق دستگاه های سنگین راهسازی است. این محموله که شامل 30 دستگاه لودر کاترپیلار بوده است،شامل حدود 4/5 میلیارد تومان گمرکی می شده است. دادسرای انقلاب شهرستان تفت یزد، برای وارد کننده این محموله رأی برائت صادر کرد. یا در جایی دیگر قاچاقچیانی که یک دستگاه خودرو بنز با ارزش تقریبی 200 میلیون تومان به عنوان آهن قراضه وارد کردند، تبرئه شدند.

لازم به ذکر است که سالانه حدود 200 مرتبه افرادی که در حوزه مبارزه با قاچاق کالا فعالیت می کنند، به وسیله سلاح گرم و سرد ترور می شوند.بازداشت مدیر کل به جرم قاچاق تریاک!

به گزارش سایت بازتاب، یکی از مدیران کل استان کرمانشاه به جرم حمل و نگهداری یک کیلو گرم تریاک بازداشت شد.بنا به این گزارش، برادر دیگر این مدیر کل به جرم قاچاق مواد مخدر اعدام شده است. برادر دیگر وی نیز به مواد مخدر اعتیاد دارد.[فکر می کنم اگه این اتفاق در یک کشور دیگه اتفاق افتاده بود، حداقل وزیر مربوطه استعفا می داد.] پول بیت المال برای چیست؟

طبق اعلام سازمان تربیت بدنی کلیه شرکت کنندگان المپیک آتن ، در صورت کسب مدال طلا، 100 میلیون تومان هدیه میگیرند. چرا؟ مگه کشور  ما خرج مهمتر نداره؟ مردم بم هم که در رفاه به سر می برند.تلاش‌هاي مشكوك براي كاهش ارتباط مردم با آيت‌الله شاهرودي

خبرنگار بازتاب گزارش داد، همزمان با حكم رهبر انقلاب و تجديد دوره مسؤوليت رييس قوه قضاييه، برخي تلاش‌هاي مشكوك در دستگاه قضايي براي كاهش ارتباط مردم و مديران دستگاه قضايي با آيت‌الله شاهرودي آغاز شده است.بنا بر اين گزارش، زمينه‌سازي براي انتقال ملاقات‌هاي مردمي رييس قوه قضاييه، از جمله اين اقدامات مي‌باشد.

خبرنگار بازتاب مي‌افزايد: در حالي كه ملاقات‌هاي عمومي رييس قوه قضاييه در روزهاي چهارشنبه با مردم ـ كه در دفتر وي انجام مي‌شود ـ موجب ايجاد اميد احقاق حق در ميان مراجعان شده بود، برخي از مديران دستگاه قضايي درصدد محدود كردن و جهت‌دهي به اين ارتباط‌هاي مردمي هستند و در اين راستا درصدد انتقال محل ديدارهاي مردمي آيت‌الله شاهرودي از محل فعلي ـ كه در دفتر ايشان واقع در ابتداي خيابان آذربايجان قرار دارد ـ به دفتري واقع در شمال تهران مي‌باشند.

در ادامه اين گزارش آمده است: اقدام اين گروه از مديران دستگاه قضايي در حالي صورت مي‌گيرد كه به تازگي با صرف هزينه هنگفتي، سيستم كامپيوتري پيگيري و ساماندهي به ارتباطات مردمي آيت‌الله شاهرودي در اين محل راه‌اندازي شده است.

پيش از اين، اخباري نيز درباره اعمال نفوذهاي برخي از مديران در اختصاص بخشي از ملاقات‌هاي مردمي آيت‌الله شاهرودي به افراد خاص در ازاي دريافت امتيازات مختلف منتشر شده بود كه جابجايي محل ملاقات‌ها، زمينه اين‌گونه اقدامات را تشديد مي‌كند.

اين در حالي است كه دستورات آيت‌الله شاهرودي مبني بر رسيدگي به پرونده‌هاي به بن‌بست رسيده و برخورد با متخلفان دستگاه قضايي، پيامدهاي مثبتي را به همراه داشته كه خودكشي يك قاضي متخلف در كرمانشاه پس از افشاي اقدام زننده وي و پيگيري آن با دستور آيت‌الله شاهرودي، يكي از نتايج اين ملاقات‌ها مي‌باشد.

تلاش‌هاي برخي از مديران دستگاه قضايي براي جهت‌دهي به ملاقات‌هاي مردمي آيت‌الله شاهرودي كه از سوي برخي از مسؤولان حفاظتي ايشان نيز حمايت مي‌شود، در حالي صورت مي‌گيرد كه كارشناسان دلسوز قضايي با استقبال از رويه فعلي ملاقات‌هاي آيت‌الله شاهرودي، خواستار حضور قضات مستقل قضايي در اداره نظارت و پيگيري براي ساماندهي و كارشناسي پرونده‌هاي دستگاه قضايي شده بودند.