هاشمی و احمدی نژادگمانه‌زنی‌ها تمام شد. محمود احمدی نژاد با کسب ۱۷ ميليون رأی رئيس‌جمهور ِ منتخب ملت ايران شد.

مردم او را از خود می‌دانند. چند روزی که برای تبليغات به شهرها و روستاها می‌رفتم، شور و شوق زائدالوصفی را در ميان حاميان او می ديدم که من را هم بر سر ذوق و سرور آورده بود. در چند جايی که برای سخن‌رانی رفته بودم، مردم آن‌چنان شادی می‌کردند که هيچ چيزی را نمی‌توان در توصيف آن گفت. جز يک کلمه: «عشق»

برخی سعی دارند تا رأی به او را رأی منفی به هاشمی قلمداد کنند. اما بايد گفت که اگر مردم او را از خود نمی‌ديدند به او رأی نمی‌دادند. اطمينانی که مردم به او کرده‌اند را نمی‌توان در معنای نفی قلمداد کرد که اين يک آری بزرگ است به نظام اسلامی و فرد خدمتگزار ملت «محمود احمدی‌نژاد».

والبته نشان دادند که احزاب از ميان مردم نيستند. احمدی‌نژاد از همين شکاف‌ها سربرآورد و راه جديدی گشود.

کسانی هم که خارج از مرزها انتخابات را نظاره می‌کردند، واقعاً از تحليل آن عاجز بودند. حتی نظرسنجی‌ها هم ديگر چيزی را نشان نمی‌داد. فقط بايد در ميان مردم بود و خود بفهميد که ملت چه می‌گويد و چه می‌خواهد. دوست عزيزم جناب خودم را يکی از آنها می‌دانم که نمی‌داند که در کشور چه می‌گذرد و گزارشاتش را از منابع ناصحيح تهيه می‌کند. به نظر من اينترنت نمی‌تواند در حال حاضر نشان دهنده نظر توده‌های ملت باشد. چنان که چنين هم ديديم. پيش از اين که من از قالی‌باف حمايت می‌کردم، و او رأی نياورد، اين چنين نوشت:

نويسنده: خودم
باسلام برپاسخگوی عزيز: می بينی؟ تورااز خودشان نمی دانستند. قالی باف را برای گول زدن امثال من و شما (من مخالف و تو موافق) علم کرده بودند و برنامه شان همان احمدی نژاد بود. اما چون مسئله سری بود، به تو اعتماد نکردند. آن دوست حاجی از اطلاعاتيهای خودشان است. از قرار تو امتحان خوبی پس نداده ای . به هرحال حق داری سکوت کنی زيرا رودست خوردی. توتنها نبودی خود قاليباف هم رودست خورد. به هر حال هيچ چيزی از صداقت و وفای به عهد بهتر نيست. معلوم ميشود نکات مثبتی در تو هست که کاملا جذب نشده ای. اين نکات مثبت را تقويت کن که دنيا ارزش اين فسادکاريها را ندارد. انسان به ياد بارگاه يزيدبن معاويه می افتد.
شاد باشيد

وپيش از انتخاب احمدی‌نژاد:

نويسنده: خودم
باسلام: ازراه دور شنیدم که آقای رفسنجانی کارگزاران آقای خامنه ای در مورد اجرای تقلبات را خریده است. اگر این خبرصحت داشته باشد، دیگر آقای احمدی نژاد رئیس جمهور نخواهد شد و شما باید خودرا آماده ....کنید یا هرچه زودتر به راه راست بیائید.

بيان سخنان اين فرد نه برای مسخره کردن که برای تنبه امثال اوست که فقط سعی دارند تا انتخابات را در هر صورت و با رأی هرکسی که بيايد، زير سئوال ببرند. در ايران ما اين مردم‌اند که تصميم می‌گيرند و آنچه که احزاب يا افراد می‌گويند، فقط نظر خودشان است؛ چنان که رهبری هم گفتند «حتی رهبر هم نمی‌تواند بگويد که کسی اصلح است» و چنان بود که کسی نتوانست بفهمد که او به چه کسی رأی داد و همه گمان‌زنی کردند.

برخی هنوز باور ندارند که احمدی‌نژاد را مردم خواسته‌اند و نبايد به رأيشان تعرض شود. حتی فکر کردند که رأی احمدی‌نژاد را هم باطل کنند.

 ولی بالاخره باور می‌کننند. ۱۲ مرداد تنفيذ حکم او از سوی رهبری‌ست. روز انتخابش را شنبه سياه می‌نامند. اما اين شنبه فقط برای آنان سياه است که سرمايه‌هايی در بورس دارند و مردم عادی چه می‌دانند که بورس چيست و سهام کدام است...

اين‌بار ملت پيروز شد و منطقه ممنوعه قدرت را تسخير کرد و مردان تکراری قدرت را کنار زد تا نشان دهد که معنای واقعی مردم‌سالاری‌دينی کدام است و گام جديدی را به سوی دولت اسلامی برداشت. مردم همچون يک قديس الهی دست بر سر و رويش می‌کشند.

او انتخاب مردم است. انتخابش بر مردم مبارک.


AP Photo/Hasan Sarbakhshian


 ديگران چه گفته‌اند: 

واشنگتن‌پست: احمدی‌نژاد به دنبال محدود کردن آزدی‌هاست

لوس‌آنجلس‌تايمز: احمدی‌نژاد بدترين گزينه برای ايران و جهان

ورلدپيس‌هرالد: احمدی‌نژاد بر شانه نظاميان ايستاده‌است

رويترز: احمدی‌نژاد با آراء فقرای متدين در ايران رئيس جمهور شد.

انگليس خواستار اقدام سريع ايران درباره برنامه هسته‌ای خود شد.

خبرگزاری فرانسه: انتخاب احمدی‌نژاد، آخرين ضربه به اصلاح‌طلبان بود.

 بی‌بی‌سی: تعجب می‌کنيم!!  العربيه: حضور چشمگير مردم در پای صندق‌ها

ابراز تأسف بريتانيا از 'نارسايی' در انتخابات رياست جمهوری ايران

آمريکا: انتخابات ايران مخدوش است!! مادر عروس

 

شما را به خدا اين را بخوانيد و بخنديد: +

«آفتاب: بر اساس اعلام رسمي وزارت کشور، در شهرهاي بزرگ، احمدي نژاد درصد بالايي از آرا را به خود اختصاص داده است. در تهران و اصفهان که تندروترين عناصر لباس شخصي در آن وجود دارد احمدي نژاد درصدر رأي دهندگان قرار دارد. پيش از اين در خبرها داشتيم که هفته پاياني قبل از 27 خرداد، قرار بود اصولگرايان از ميان چهار کانديداي منتسب به خود، بر سر يک نامزد اجماع کنند. قراين خبر مي داد که اجماع آنها بر يک نامزد انجام نشده است اما گويا جريان، از قرار ديگري بود چرا که آراي غير منتظره و بالاي احمدي نژاد در شهرهاي بزرگ به ما نشان مي دهد که نيروهاي اصولگرايان بر سر يک نامزد توافق کرده اند. بر اساس اطلاعات رسيده اصولگرايان در يک استراتژي راهبردي و هماهنگ بر اساس نظر تکليفي آيت الله مصباح که گفته بود نيروهاي تحت امرش، پنج شنبه و جمعه را روزه بگيرند و به احمدي نژاد راي دهند، بسيج شده و گزينه مشخص احمدي نژاد را براي رأي دادن انتخاب کردند.»