انجمن حجتیه، پس از سخنان امام (ره) در رد اندیشه‌شان اعلام انحلال کرد. هرچند شکل سازمان و گروهی این مجموعه رسماً تعطیل شد، اما لایه‌هایی از این مجموعه و افکارشان هنوز در قالب‌های مشابه گذشته ادامه حیات داده و اندیشه‌شان را گسترش داده‌اند.

از راه کارهایی که این افراد دنبال کرده‌اند، انتشار کتاب، نشریه، اعزام مبلغ و ... بوده است.

چند سال پیش روحانی‌ای در یکی از شهرک‌های اطراف شیراز آمده بود و به نام آشتی با امام زمان (ع) جوانان را با اندیشه‌های حجتیه‌ای تخدیر می‌کرد. کتاب‌های منتشره‌شان را هم با تخفیف بسیار به مردم آن شهرک داده بود و ...

چند ماه پیش که سفری به جمکران داشتم. شب نیمه شعبان بود. جزوه‌هایی را با تیراژ بسیار زیاد بیش از تعداد حاضران در مسجد، تهیه شده بود و در آن باز درباره‌ی اندیشه‌های این گروه تبلیغ شده بود. بعد هم دیدم که جاهای دیگر هم همین برشور پخش شده است و مراجع عظام هم نسبت به آن عکس‌العمل نشان داده بودند. بازتاب هم گزارشی درباره‌اش نوشت.

مدتی پیش نشریه‌شان (خورشید مکه) را در دست یکی از دوستان دیدم. با عتاب و تعجب گفتم: مگر تو از این نشریه می‌خوانی؟ گفت مگر اشکالی دارد؟! با هم بسیار صحبت کردیم. تاحدودی هم متقاعد شد. و البته هنوز هم همان نشریه را می خواند!

نمایشگاه کتاب امسال بود. بنده خدایی سراغ کتاب های آیت الله ابطحی می‌گشت. اول شنیدم که به‌شان غرفه نداده‌اند. آن بنده‌ی خدا می‌گفت که روحانی‌ای آمده و برای‌شان از کتاب های او تبلیغ کرده است و من هم می‌خواهم از این کتاب بخوانم. با دوستم درهمین‌باره صحبت می‌کردم و از اندیشه‌هایش می‌گفتم. یک دفعه آقایی آمد با پیراهن بسیار سفید با یقه‌ای آخوندی و محاسن بلند و ... (تیپ کاملاً موجه) و گفت که چرا این جور حرف می‌زنید؟ شما حزب‌اللهی‌ها چرا تقوی نمی‌کنید؟ چرا بی‌خود به ایشان حجتیه‌ای می‌گوئید؟ درست است که وی در زمان شاه با شاه مبارزه نمی‌کرد و درست است که حجتیه‌ای ها وی را از خود می‌دانند و درست است که در کارهای سیاسی شرکت ندارد و درست است که ... اما شما نباید این گونه درباره‌اش حرف بزنید. هیچ‌وقت آیت الله ابطحی نگفته است که حجتیه‌ای است. شما چگونه می‌گوئید؟بعد هم گفت که ما غرفه‌مان را در اختيار کتاب‌های آيت الله ابطحی گذاشته‌ايم...

سيدی جوان و خوش‌سيما در غرفه نشسته بود و کتاب‌های آقای نعمتی و آيت‌الله ابطحی را به مردم معرفی می‌کرد. جلو رفتم گفتم ببخشيد درباره ی انجمن حجتيه کتابی نداريد؟ يک‌دفعه عصبانی شد و محکم گفت نه! گفتم جايی هم سراغ نداريد که داشته باشند. گفت نه! هيچ‌کس ندارد. اصلاْ انجمن حجتيه ساخته و پرداخته‌ی ذهن نيروهای اطلاعاتی است و خودشان هم نمی‌دانند انجمن حجتيه يعنی چه! اصلا چنين انجمنی وجود نداشته و ندارد!

محمد علی ابطحی مدتی پیش باز هم تکرار کرده بود که از پدر و اندیشه‌هایش تبری می جويد و ...

خبر ساده و کوتاه است: «پدر يك مسئول كليدي دولت خاتمي دستگير شد»

پدر يكي از مسئولان كليدي دولت خاتمي كه ادعاي ارتباط با امام زمان (عج) را دارد به دليل نقض تعهد قبلي مبني بر انجام فعاليت‌هاي تشكيلاتي، به همراه تعدادي از مريدان خود از سوي يك نهاد امنيتي دستگير شد.

به گزارش نوسازي، اين فرد كه از سال‌ها پيش مدعي ارتباط با امام زمان (عج) است و در اين خصوص كتاب‌هاي متعددي نوشته است، پيش از اين به دليل انجام فعاليت هاي تشكيلاتي مشكوك، از جانب نهادهاي امنيتي كشور مورد بازخواست گرفته و مدتي را به حالت تبعيد در كلاردشت به سر مي برد.

وي پس از آنكه در دولت خاتمي، پسرش به پست‌هاي مهم و كليدي گمارده شد از موقعيت استفاده نمود و فعاليت‌هاي قبلي خود را مجددا" از سر گرفت و در شهرهاي مختلف كشور تشكيلات عريض و طويلي به راه انداخت كه نشريه «خورشيد مكه» يكي از محصولات آن بود.

گفتني است، فرزند اين مدعي رابطه با امام زمان(عج) كه او نيز در كسوت روحانيت است، در سايت شخصي خود، مدام دولت احمدي نژاد را به دليل آنچه كه تحجر و ارتجاع و سوء استفاده از مقدسات مي‌نامد، مورد حمله و بعضا" تمسخر قرار مي دهد. (منبع نوسازی)