سلام

اول: بگم از اوضاع لبنان که اين روزها حال و هوای عجيبی دارد. گزارش مراسم ديروز رو حتما ببينيد:  

گزارش تصويری    گزارش متنی      يک گزارش ديگر هم از بازتاب

حزب الله برنده بی رقيب برای آزادی لبنان

سيد حسن نصر الله: اگر بنا بر دموکراسی باشد قطعنامه ۱۵۵۹ را رد می کنيم

به نظر می رسد با اين تدبير سيد حسن نصرالله بسياری از نقشه های آمريکا و اسرائيل در منطقه نقش بر آب شد و لبنان در چند روز آينده شاهد تشکيل دولتی مردمی خواهد بود.

 


 

 دوم: ديشب در دانشگاه ما جلسه ای با عنوان هم انديشی پيرامون انرژی هسته ای بود. کلا مطالب جالبی مطرح شد. چند بخشش رو گفتند که محرمانه است و در رسانه ها پخش نشود. خوب ما هم که سرمان درد می کند برای افشا اسرار

دکتر آقا محمدی عضو کميته راهبری مذاکرات هسته ای اين جريان رو تعريف می کرد:

زمان جنگ موشک نداشتيم و بارها مورد هجوم رژيم بعث عراق واقع می شديم. بالاخره از طرف معمر قذافی به ما چند موشک داد. بعد هم فردی را با ما فرستاد و گفت: فقط اين فرد حق شليک موشک دارد. ما هم قبول کرديم. وقتی در ايران از او خواستيم موشک را شليک کند گفت بايد از قذافی اجازه بگيرم. اجازه اولين موشک به سختی دريافت شد. وقتی گفتيم دومی را بزن گفت بايد دوباره اجازه بگيرم. ولی اين بار قذافی اجازه نداد. آقای رفيق دوست که آن زمان مسئول پشتيبانی سپاه بود دو تا سيلی تو گوش اون بنده خدا زد که او حاضر شد موشک را پرتاب کند.

بعد از آن جريان آقای هاشمی رفسنجانی به من گفت: اين محسن ما می خواهد موشک توليد کند. و بعد هم با همکاری يکی از نهادها (نگفت کدام نهاد) دفتری و کارخانه ای. ما يک روز رفتيم به ايشان سری بزنيم. ديديم لوله بخاری می سازند البته کمی بزرگتر. گفتم آقا محسن اين که موشک نمی شه؟ گفت: دشمن که به ما فناوری ساخت موشک را نمی دهد خودمان بايد از جايی شروع کنيم.

و واقعا هم درست گفت. چون الآن کشور ما توانسته است با همان کارهای کوچک و به ظاهر کم اهميت به يکی از دارندگان قدرت موشکی در جهان تبديل شود. و توانسته ايم چرخه کامل سوخت هسته ای را داشته باشيم و جز ۹ کشور پيشرفته دنيا باشيم. راستی اگر تا به حال چشم انداز ۲۰ ساله نظام را نخوانده ايد. فرصت را از دست ندهيد. الآن بخوانيد. يادتون نره که ما می توانيم همانطور که تا الآن توانسته ايم.

سند چشم انداز ۲۰ ساله

 


 

 مطلب سومی که می خواستم امروز بگم يه جورايی دلخوری خودمه. طرحی رو که من اينجا زدم با عنوان سال پاسخگويی تمام شد تو رو خدا پاسخگو باشد در يه سايت بدون نام پخش شد(+). ولی اشکال نداره. من که ناراحت نمی شم. ولی شما هم يه خورده انصاف را به بسيجی بودنتان اضافه کنيد.