نوروزتان پيروز

بسم الله الرحمن الرحيم

                          و خدا در همين نزديكي ست....

 

يا مقلب القلوب و الابصار

يا مدبر الليل و النهار

يا محول الحول و الاحوال

حول حالنا الي احسن الحال

                    و متحولم كن كه سخت به تحول محتاجم.

 

و اما بعد:

١- سلام عليكم... سال نوتون بهتر از سالهاي قديمتون.

٢- ببخشيد چند روز نبودم. عفو بفرمائيد. رفته بوديم خوزستان... ديار مردان خدا... بهشت دست ساز انسانيت... هويزه... مقتل مردان بزرگ.... كربلاي ايراني... مزار شهيد سيد حسين علم الهدي و ياران و اصحابش...

چقدر اين دو كربلا به هم شبيه اند. هر دو حسين. هر دو فرزندان رسول الله.

مي گويند شب ياران را دور هم جمع كرد و گفت: از تاريكي شب استفاده كنيد و برويد كه اگر مانديد، فردا شهيد مي شويد.   هر دو حسين شب آخر اين را به يارانشان گفتند.

فردا سر هر دو بريده. اگر بر بدن حسين بن علي در كربلا اسب تاخت، در اين كربلا بر بدن حسين علم الهدي تانك ها تاختند. و شادي كردند كه باز حسيني را كشته اند.

وبدن حسين علم الهدي ۱۸ ماه روي زمين ماند. زير آفتاب سوزناك جنوب... مانند مقتدايش حسين بن علي....

 

و ما را هم كربلايي است كه انتظارمان مي كشد. و شيپوري كه هر دم نواخته مي شود كه جنگ تمام نشده و مردان را از نامردان سوا مي كند. همان طور كه آقا روح الله گفته بود: جنگ ما جنگ فقر و غناست و پايان ندارد. جنگ ما جنگ حق و باطل است و تمامي ندارد. و در اين مسير ٣ راه بيشتر نيست:

١- شهادت حسيني

٢- تكليف زينبي

٣- جفاي يزيدي.

و راه حل چهارم هم ندارد. اگر حسيني يا زينبي نبوديد، حتما يزيدي هستيد. حتي اگر زير علم حسين سينه بزنيد.

٤- نمايشگاه ما با عنوان از انقلاب تا ظهور در همان مكان برگزار شد. جاتون خالي بود. در اين نمايشگاه به بررسي ابعاد جهاني انقلاب اسلامي ايران پرداخته شد. در كنار نمايشگاه نيز به عرضه محصولات فرهنگي پرداختيم.

٥- پيام نوروزي امام خامنه اي را هم كه اميدوارم شنيده يا خوانده يا ديده باشيد. اگر چنين نيست: بخوانيد: سال ٨٣ سال همبستگى ملى و مشاركت عمومى.

همچنين بخوانيد سخنان رهبري را در حرم رضوي: پيشا پيش ملت لباس رزم مي پوشم.

٦- امسال هم همانطور كه در پيام نوروزي آمده است، مطالبات مردمي و پاسخگويي مسئولين بايد ادامه يابد. اين وبلاگ هم در اين مسير به راه خود ادامه خواهد داد.

٧- خدائيش رهبري هم كه رو چيزي نمي گه. اما اينها هم انگار نه انگار كه سال پاسخگويي بود. رهبر انقلاب در بخشي از پيام نوروزي اشاره كردند كه اين نام گزاري به خاطر اين بوده است تا مردم هم مطالبه كردن را بياموزند. به عبارة اخري: ملت ايران سيب زميني نباشيد. بخواهيد و اگر محكم بخواهيد حتما مي شود.

٨- امروز روز جمهوري اسلامي است. نه يك كلمه زياد و نه يك كلمه كم. حكومت اسلامي فقط در جائي امكان ظهور و بروز دارد كه مردم بخواهند. و اگر مردم نخواهند، خوب نبايد تشكيل شود. در مورد حكومت عدل جهاني مهدوي هم همين است. اگر مردم آمادگي و تقاضا كنند، امام مي آيد و الا.................. (نكنه روزي بيايي كه پرنده مرده باشه...) امروز جمعه هم بود. ولي آقامون نيومده.

٩- يك سال از رحلت مرد بزرگوار شيخ احمد ياسين، رهبر پير حماس گذشت. مردي كه به تعبير امام خامنه اي، شيخ الشهدا نام گرفت. يادش بخير و راهش پررهرو باشد. و البته " كه قرآن كريم هم فرموده است: و لاتحسبن الذين قتلوا في سبيل الله امواتا، بل احياء عند ربهم برزقون"

١٠- و يك سال از رحلت شاعر گرانقدر دكتر سيد حسن حسيني مي گذرد و هنوز ياد و نامش بر دل و زبان مردم است. مردي كه نزديكان و دوستانش هم علي دوستيش را تحمل نكردند و مرگش را امري عادي نشان دادند. انگار نه انگار كه ..... ولي رهبر انقلاب در پيامي كه در اين باره صادر كرد، از "اندوه فراوان" خود گفت. و از فقدان يك هنرمند "آزاد انديش" و " مؤمن پارسا و با فضيلت".

شاهد مرگ غم انگيز بهارم، چه كنم؟

ابر دلتنگم، اگر زار نبارم، چه كنم؟

نيست از هيچ طرف راه برون شد زشبم

زلف افشان تو گرديده حصارم، چه كنم؟

از ازل ايل و تبارم همه عاشق بودند

سخت دلبسته اين ايل و تبارم، چه كنم؟

من كزين فاصله غارت شده چشم توام

گر به ديدار تو افتد سرو كارم، چه كنم؟

يك به يك با مژه هايت دل من مشغول است

ميله هاي قفسم را نشمارم، چه كنم؟

  و نيز سالگرد شاعر اهل بيت و انقلاب، نصر الله مرداني. و نيز اولين سالگشت فومن صابري(گل آقا) در همين روزها ست. و مهدي فتحي، بازيگر توانا. يادشان بخير.

۱۱- در تکمله بحث قبل که خيلی مخالف داشت، عرض کنم که همانطور که بارها شنيده ايد اسلام با رسوم گذشته به ۳ شکل برخورد کرد: تاييد - رد - بی تفاوت

و همه از سر حکمت بوده است که رسمی مانند نوروز باستانی از سوی ائمه تاييد شدند و آن را تقويت کردند. چرا که اين رسم منشا خيرات و برکات بوده است. تکريم بزرگترها، صله رحم و ... ولی رسمی همچون چهارشنبه سوری يا بيرون رفتن از منزل در روز ۱۳ فروردين نه تنها خير چندانی ندارد، بلکه منشا زيان های اجتماعی و اقتصادی و فرهنگی نيز در کشور گرديده است. از اين رو به نظر بنده، بزرگ کردن اين رسوم و رها کردن رسوم ديگر، از سوی دشمنان اين مرز و بوم صورت می گيرد. شاهد اين مدعا نيز اينکه در سايت هايشان از بزرگان و انديشمندان بزرگ نمی نويسند، ولی از حاجی نوروز و چهارشنبه سوری و سيزده بدر تا دلتان بخواهد مطلب وجود دارد. در حالی که فرهنگ ايرانی فقط شامل اين مراسمات خاص نيست.

اشکالات حکومتی را هم نبايد در اين جريان ناديده گرفت. به عنوان مثال در مورد روز ۱۳ فروردين، نامگذاری آن به عنوان روز طبيعت نه تنها دردی را دوا نکرده، بلکه مشکلات را هم چند برابر کرده است. به قول يکی از اساتيدمان اگر از درختان و طبيعت سئوال کنيد بدترين روز عمرتان چه روزی است، حتما جواب می دهند: روز طبيعت.

/ 3 نظر / 6 بازدید
خودم

باسلام: عیدشما مبارک. جمله ای از آقای خامنه ای در حرم رضوی نوشته اید خاطره ای را از ایشان برایم زنده کرد که در ستاد فرماندهی یکی از جبهه های جنوب رخ داد. میخواستم این خاطره را بنویسم ولی همین الان پشیمان شدم زیرا فکر میکنم قبل از درس گرفتن از آن، بسیار ناراحت خواهید شد و آن را توهین تلقی خواهید کرد. به هر حال امید است سال آینده سال آزادی مسلمانان جهان از تعصب و جهل باشد. شاد باشید

Hajji

Salam, Ziyarat Ghabool. Karbalayeh Jebheh ha yadesh bekheyr. Ensha'allah ke emsal Pasokhgooee behtari as Dolat Mardan khahim dasht

javad meftah

سلام .عيد شما مبارک.خسته نباشيد.دوست داشتيم از نمايشگاه شما ديدن کنيم .سعادت ياری نکرد. موفق باشيد