سلام: شبکه ماهواره‌ای اسلام آمریکایی

آمریکا و شیعیان بدون حکومت

طرح توطئه آمیز شکاف و تفرقه بین مسلمانان این بار به سراغ شیعیان بدون حکومت هدف گیری شده است آمریکاجامعه شیعیان رابدون حکومت می خواهد و عوامل این طرح در داخل و خارج کشور هر یک به خوبی وظیفه شان را انجام می دهند. در این بین حتی آیت ا... هم پیدا شده است که به بهانه سیاسی نخواستن دین پدیده مرید و مراد بازی راه انداخته است و جمع آنان حکومت و اقتدار آمریکا را بر خودشان می پذیرند و به امور مذهبی شخصی شان می پردازند از سوی دیگر آمریکا را برخودشان می پذیرند و به امور مذهبی شخصی شان می پردازند و از سوی دیگر آمریکا با راه اندازی شبکه ماهواره ای مختلف سعی دارد تا با تظاهر به شعائر دینی شیعیان تفرقه بین شیعیان را در امتداد تجزیه مسلمانان به اجرا درآورد و قرائت دیگری از دین این بار نه بعنوان مذهبی دیگر بلکه بعنوان قرائتی دیگر از شیعه به جهان ارائه دهد. این گروه حسب طرح تدوین شده تمام ظواهر دینی را قبول دارند و تنها تفاوت آنها با تشیع علوی این است که طبق آن ولایت آمریکا برای تمشیت امورشان پذیرفته شده است و دیگر به ظاهر هیچ فرقی با تشیع علوی ندارند عناصر این فرقه جدید هیچ سخنی علیه آمریکا و انگلیس و صهیونیست نمی زنند . چرا؟ چون دین اسلام را سیاسی نمی خواهند ولی علیه سایر ولایتها سخن می گویند و ...

غرض ما از گزارش ذیل متهم ساختن مدیران شبکه سلام به چنین توطئه ای نیست ولی بر این مهم تاکید داریم که آمریکا در صدد تفرقه بین شیعیان به بهانه قرائت های جدید از تشیع است . گزارش شبکه ماهواره ای شیعه در آمریکا را بخوانید:

در طول ماههای سال گذشته تبلیغات یک کانال ماهواره ای فارسی زبان جدید آن هم بر روی هات برد گرانقیمت نیش ماهواره بینان حرفه ای را تا بناگوششان باز کرد اما با راه اندازی کانال و شروع برنامه های "سلام" در ایالات کالیفرنیای ایالات متحده خوشحالی لس آنجلسی بین ها در صورتشان خشکید.

 

اجرای برنامه ی افطاری و سحری در کانال ماهواره آمریکایی !

دوسال پیش یک روحانی ایرانی به نام "هدایتی" در شبکه فارسی زبان آمریکایی حاضر شد و به بیان اعتقادات اختصاصی خود در مذهب شیعه پرداخت و پس از آن بارها و بارها _ تا مدتها _ این اتفاقات تکرار شد و پس از آن نیز در ماه رمضان سال ۸۴ برنامه های افطار و سحری به وقت کالیفرنیا از یک شبکه پارسی زبان همان منطقه پخش شد در همین حال مدیریت شبکه فوق پیش از آغاز برنامه های خود از بک گراندی استفاده می کرد که روی آن نوشته شده بود : شبکه "..." مسئولیتی در قبال طرح مسائل مذهبی در این برنامه ندارد! البته جو برآمده در این شبکه محصول تفکر لاییک مدیریت آن بود که در برخی موارد حتی به گروههای میلیونر مسیحی اجازه فعالیت می داد البته به گروههای مسلمان که می رسید برای ژست خود هم که شده بود عقب نشینی های تاکتیکی می کرد.

 

یک کانال ماهواره ای جدید در میان قارچ ها

با گذشت یک سال و نیم هدایتی مانند بسیاری دیگر از ایرانیان آن طرف آب تصمیم گرفت که صاحب کانال ماهواره ای اختصاصی شود که این امر که با توجه به قوانین داخلی آمریکا امر مشکلی نبود و این گونه مدتی بعد در ماهواره جهانی هات برد شبکه "سلام" بعنوان یک کانال مذهبی راه اندازی شد . همزمان با این روحانی ایرانی گروهی از میلیونرهای مسیحی نیز در هات برد شبکه ای دیگر راه اندازی کرده اند که این کانال نیز در مقام جذب معنوی ایرانی ها برآمده است. باید دانست که در طول ماههای اخیر تنها همین دو کانال به مجموعه ی ۲۲ یا ۲۳ کانال فارسی زبان مقیم آمریکا اضافه نشده اند بلکه رویش قارچ گونه ی این کانالها همواره ادامه داشته است .

کانال های دیگری نیز راه اندازی شده اند که به نظر می رسند از طرف وهابیون و سلفی ها حمایت شده و مشغول فعالیتهای تخریبی علیه شیعیان هستند همان گونه که سابقه شومن ایرانی در لندن که در پس تلویزیون اینترنتی به مقدسات مسلمانان و شیعیان توهین می کرد برای همیشه به فراموشی سپرده شده است .

 

تامین هزینه های سنگین از طریق علاقه مندان

آقای هدایتی علاقه چندانی به آشکار شدن چگونگی تامین هزینه های سنگین کانال ماهواره ای سلام ندارد . همگان می دانند که مالکان ماهواره فضایی هات برد برای اجاره هر کانال تلویزیونی ماهانه صدهزار دلار دریافت می کنند. این هزینه به اضافه هزینه های سرسام آور دیگر در مقابل کمترین تبلیغات و آگهی بازرگانی سوالات را در این زمینه بیشتر می کند.

مدیر کانال سلام در پاسخ به این کنجکاوی ها می گوید:شبکه سلام به عنوان تنها شبکه مذهبی مستقل برای تبلیغ تشیع و اسلام فعالیت می کند به لطف مخاطبان و علاقه مذهبی آنان چند ماهی است به خودکفایی رسیده است . حجت الاسلام هدایتی می گوید: این شبکه عید غدیر سال گذشته افتتاح شد و در آغاز از روی ماهواره "تل استار پنج" تنها برای پوشش آمریکا کانادا و مکزیک برنامه پخش می کرد ولی اکنون با پخش روزانه هشت ساعت برنامه انگلیسی و فارسی در تل استار پنج آمریکا و کانادا و مکزیک برد خود را به وسیله ماهواره هات برد شش ماه به اروپا و آسیا هم رسانده است.

این روحانی ایرانی در ادامه توضیح می دهد : در آغاز تاسیس بخش اعظمی از بودجه این شبکه از سوی مراکز مذهبی تامین و راه اندازی می شد ولی در حال حاضر با یاری مردم به استقال مالی رسیده است . هر چند چنین رخدادی و تامین هزینه های گزاف اداره کانال ماهواره ای از راه کمک های مردمی می تواند امری بسیار افتخار آمیز تلقی شود امانگاهی گذرا به بخش تبلیغات بسیار طولانی و مکرر و آزار دهنده کانال های مشابه لس آنجلس و ناتوانی بسیاری از مدیران این شبکه ها در تامین هزینه ها و در نتیجه ورشکستگی و تعطیلی آنها باور تامین هزینه تنها از طریق کمک های مردمی مقداری قابل تامل می نماید .

حجت الاسلام هدایتی می گوید: شبکه سلام با توجه به جو ضد دینی شبکه های ایرانی در آمریکا با برنامه ریزی وارد میدان رسانه های این کشور شده و با برنامه هایی چون قرآن و علم سخنرانی های موضوعی، بحث های التقاطی، گفتگو، پرسش و پاسخ با ارتباط زنده و اجرای نمایشنامه و برخی مستندات دینی، توانسته مخاطبان را به خود جلب کند. این شبکه در ایام فاطمیه امسال فعالیت گسترده ای داشت به اندازه ای که توانست نظر بسیاری از ایرانی های حاضر در داخل کشور و حتی شیعیان عراق را به خود جلب کند. این فعالیت تا میلاد حضرت زهرا(س) هم ادامه یافت و از برنامه ریزی مناسب این شبکه برای مخاطبانش خبر داد.
   
   
   
موفق در جذب شیعیان یاعامل تفرقه در پیروان مذاهب

در کنار تعاریف و تمجیدهای آقای هدایتی از این کانال ماهواره ای ایرانی- آمریکایی(!) واکنش ها به عملکرد "سلام" تا کنون متفاوت بوده است. برخی نهادها مانند سایت نزدیک به دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام به تمجید از سلام و مدیر روحانی آن پرداخته و استقبال از آن را بیش از حد و اندازه دانسته اند. به عقیده مدیران بازتاب شبکه سلام در جذب شیعیان در داخل و خارج کشورمان بسیار موفق بوده است اما برخی کارشناسان منتقد می گویند که سلام نه تنها در چذب مخاطبان عام با توحه به نوع برنامه ها موفقیتی کسب نکرده بلکه در برخی موارد به جنگ مذاهب دیگر رفته و پیروان مذاهب و ادیان الهی دیگر را رنجانده است و شاهد این مدعا را تلفن‌های محدودی معرفی می کنند که از سلام پخش می شود.

از سوی دیگر در حالی که مقامات مسئول وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در طول ماه های اخیر بارها تاکید کرده اند که فعالیت کلیه کانال های ماهواره ای خارج از کشور غیر مجاز بوده و هر گونه همکاری نهادها و اشخاص حقیقی با این شبکه ها و کانال ها جرم محسوب می شود با این حال شبکه سلام "رسما" در اصفهان و مشهد گروه های تولیدی داشته و برنامه های مورد نظر در این دو شهر ضبط و آماده شده و برای دفتر اصلی آن در آمریکا ارسال می شود.

ناگفته پیداست که فعالیت رسمی "سلام" در اصفهان و مشهد نیاز به حمایت گسترده و وسیعی دارد ضمن آن که پس از حوادث ۱۱ سپتامبر در آمریکا گمرک ها و فرودگاه های ایالات متحده و ورود و خروج کلیه اتباع و کالاهای برخی کشورهای حساس از نظر خودشان نظیر ایران به صورت جدی کنترل می شود.

در حقیقت مقامات دولت نئو محافظه کار بوش از حادثه ۱۱ سپتامبر به شدت بهر برده و به بهانه مبارزه با مظاهر تروریسم محدودیت های فراوانی را برای اتباع خاورمیانه به وجود آورده و یقینا رو کردن بسته های نوارهای سخنرانی های مذهبی نمی تواند حساسیت ماموران سخت گیر یا بهتر بگویم بهانه گیر فرودگاه های آمریکا را بر نیانگیزد.

منبع: مجله خانواده سبز - سید پارسا بابایی

/ 7 نظر / 86 بازدید

به امید ظهور امام زمان علیه السلام و رهایی مسلمانان از دست امثال شما که با شبکه های شیعی مخلفت می کنید چون هم عقیده با شما نیستند ودر آغوش امثال چاوز و اورتگا غش می کنید

حسين

خوشحالم که به نکته حساسی اشاره کردی اين شبکه قصدش فقط تفرقه بين شيعه وسنی است و با توهين به سنی ها قصدش ايحاد تفرقه است وگرنه حقانيت شيعه احتياج به اثبات ندادرد و هر کسی لايق شيعه شدن نيست اين شبکه در امريکا وقتی می تواند ازادانه از اسلام بگ.ژويد که در پشت پرده نيات شيطانی داشته باشد. موفق باشی

بابا شما ها مريضيد به خدا آدمهای بيماری که نميدونيد چی بنويسيد و چی بگيد بی ارزشيد و نمی توانيد کارهای با ارزش ببينيد به جای نوشتن اين حرفهايی که بين شيعيان تفرقه ايجاد ميکنه بريد و سکوت کنيد که اگر سخن نقره است سکوت طلاست در ضمن شما که برای وحدت جهان اسلام و سنی و شيعه گلو پاره ميکنيد يه کم هم به فکر وحدت هم مزهبان خودتان باشيد اگر دين و مدهب داريد

سعيد

سلام من از کسانی هستم که سعی میکنم برنامه های این شبکه را مشاهده کنم چون نمیخوام برنامه رشیدپور رو ببینم که شب بمب گذاری در سامرای مقدس حتی یک کلام به زبان نمیاره - چون نمیخوام سیمای جمهوری اسلامی ایران رو نگاه کنم که در ایام فاطمیه 8*6 ترین موسیقی های موجود رو استفاده میکنه - چون نمیخوام سیمای جمهوری اسلامی رو نگاه کنم که منتظر اذان مغرب در روزهای شهادت میشنه تا بلافاصله تبلیغ حمید رو از سر بگیره - نمیخوام سیمای حکومت شیعه رو ببینم که بازیگر دعوت میکنه که با اسم کوچیک دختر مردم رو صدا و میکنه ابرو ورمیداره زنا با دوچرخه میان تو صحنه والاماشالله ... هر روز داره یک شبکه مسیحی ایجاد میشه و ما شبهای برره و جالبه همین مونده بود جمهوری اسلامی هم در مظلومیت یهودیان فیلم بسازه که ساخت اون هم فیلم نه سریال اشکالی داره به جای کانالهای پوچی مثل شب خیز و صدای حیوانات voa بیان این شبکه رو ببینن حالا تبلیغ حکومت مارو نکنه اتفاقا بهتر گند کاری های خاتمی هنوز نمایانه این سیاستهای یک بام و هزار هوا خستم کرده

محمد

آقای بابایی با سلام وادب واحترام متاسفانه نوشته شما بدون تحقیق وآمار درست است وظاهرا چیزی جز تهمت به برنامه های ساخته شده که جز برنامه های اسلامی ومذهبی که وابسته به اهل بیت عصمت وطهارت نیست ننوشته اید به شما پیشنهاد میکنم اولا برنامه هایش را نگاه کنید ودوما حامیان آن را بشناسید تا این مطالبی که هیچ گونه دلیل ومدرک قانع کننده ای ندارد ننویسید وایگونه به طور غیر مسقیم خود را از مقابلان اهل بیت عصمت وطهارت قرار ندهید وصلی الله علی محمد آله الاطهار

احمد

سلام اینکه حداقل یه شبکه ژیدا بشه که مردم رو به دین دعوت کنه بد هست. چرا ما عادت داریم هر کاری که انجام میش یک اشکالی و ایراد و اتهام بهش وارد کنیم. اصلا کی گفته سیاست فرهنگی ما درسته چون اگه درست بود این جوری مردم به شرایط فعلی بی اعتاد نبودند. و همچنین سیستم فعلی متاسفانه فقط دین گریزی ایجاد کرده.

انجمن شريف حجتيه

چرا اعضاي انجمن شريف حجتيه در سركوب ومحدودت اند واز حقوق شهروندي خود محروم؟؟؟؟