دانشگاه آزاد اجازه تحقیقات قانونی درباره عملکردش را بدهد

خبرگزاری فارس: عضو شورای مرکزی جنبش عدالتخواه دانشجویی گفت: امیدواریم دانشگاه آزاد فضای بسته‌ای که در خارج و داخل محیط کاری خود ایجاد کرده بشکند و اجازه دهد قانون محور اصلی تحقیقات قرار بگیرد.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، محمدصالح مفتاح عضو شورای مرکزی جنبش عدالتخواه دانشجویی در نشستی خبری که با حضور نمایندگان تشکل‌های دانشجویی درباره موضوع اصلاح اساسنامه دانشگاه آزاد بعد از ظهر امروز در محل شبکه خبر دانشجو تشکیل شد، با بیان اینکه کسی نمی‌تواند منکر این شود که دانشگاه آزاد خدماتی را به جامعه ارائه کرده است، گفت: همه به روند عملکرد این مجموعه انتقادهایی داریم اما این موضوع نباید موجب شود که بگوییم دانشگاه آزاد هیچ خدمتی انجام نداده است.

وی افزود:‌ امروز شاهدیم که تحصیلات تکمیلی و بخش گسترده‌ای از پیشرفت‌های ما در علوم به واسطه حضور دانشگاه آزاد در انقلاب اسلامی گسترش یافته است.

مفتاح تصریح کرد: دانشگاه آزاد یکی از نتایج انقلاب اسلامی بوده است.

وی با اشاره به اینکه نقد یک طرفه همیشه مذموم بوده است، اظهار داشت: اما متاسفانه دیدیم که دانشگاه آزاد همیشه دعوت به مناظرات را بی‌پاسخ گذاشته و هیچ یک از مسئولان مربوطه نمی‌خواستند خود را در مقابل سوالات متعدد قرار دهند.

عضو شورای مرکزی جنبش عدالتخواهی دانشجویی با بیان اینکه ما از دانشگاه آزاد شفاف‌سازی را می‌خواهیم و انتظارمان این است که مدیریتی که پس از 25 سال پاسخگو نبوده، امروز پاسخگوی سوالاتی باشند که کم کم دارد به ارزش‌های انقلاب لطمه وارد می‌کند، خاطرنشان کرد: انتظار ما این است که دانشگاه آزاد درباره روند‌های مالی و گزینش دانشجو پاسخگو باشد تا جامعه از شبهات موجود رهایی پیدا کند.

مفتاح افزود: ما به دلیل اینکه به خطای دانشگاه آزاد مظنون هستیم، تاکید داریم که مسوولان این دانشگاه در مورد موضوعات مطرح شده پاسخ صریح بدهند.

وی با اشاره به اینکه تصحیح و اصلاح اساسنامه و نظارت بر دانشگاه آزاد از نکات بسیار مهم است، اظهار داشت: امیدواریم دانشگاه آزاد فضای بسته‌ای که در خارج و داخل محیط کاری خود ایجاد کرده، بشکند و اجازه دهد قانون محور اصلی تحقیقات قرار بگیرد.
عضو شورای مرکزی جنبش عدالتخواهی دانشجویی از قوه قضاییه و مجلس شورای اسلامی خواست به وظایف خود در رابطه با این دانشگاه عمل کرده و هیچ گونه مسامحه‌ای به خرج ندهند.

وی خاطرنشان کرد: مجلس باید همچون گذشته وظایف خود را در امر نظارت انجام داده و اجازه ندهد این موضوع به فراموشی سپرده شود.

مفتاح همچنین با ابراز امیدواری از اینکه جنبش دانشجویی به بهانه بررسی کار دانشگاه آزاد وارد مصادیق نشده و خود را بازیچه احزاب قرار ندهد، تاکید کرد: جنبش دانشجویی نباید اجازه بدهد امثال جهانشاهی‌ها فراموش شوند.

منبع: فارس

___________
همین خبر به روایت شبکه خبر دانشجو

/ 15 نظر / 13 بازدید
نمایش نظرات قبلی

zolm ra ablagh hayi chon to be vojod avardeand

محمود

باسلام - مقاله انقلاب اسلامی و غرب ، تضاد در ماهیت را در وبلاگ سياست روز مطالعه كنيد -باتشكر

ص-ف

کجایی شما [عصبانی] یه سر اینجا بزن ببین چه خبره منتظری من جوابشونو بدم نا سلامتی در قبال اینجا یه مسئولیتی داری شما ببخشید شرمنده [خجالت] ولی راست می گم دیگه

ازينكه ديشب دل درويش را شاد كردي ممنون هفته يكي دو شب حتما بيايي درويش شمسي خان

ص-ف

سلام از این که ابراز وجود کردید ممنون[لبخند]

همه اش كام دل شمسي خان را ميدهي پیش ما هم بیا پسر خوب

عدالت جو

دادستان تهران از تشكيل شعبه ويژه رسيدگي به جنايات رژيم صهيونيستي در دادسراي تهران و اعلام جرم عليه اسراييل در اين شعبه خبر داد. جالب است که پرونده ای به کلاسه 84/1381-85/164 سالهاست که در فاصله 30 متری دفتر جناب دادستان یعنی در شعبه 8 بازپرسی دادسرای کارمندان دولت که در آن فاش شده است که تعدادی از افسران ارشد سازمان حفاظت اطلاعات ارتش با ادعای دروغین داشتن امریه و موافقت مقام معظم رهبری دست به سو’ استفاده های چند ده میلیارد تومانی زده اند در حال خاک خوردن است . پرونده ای که اگر بخوبی بررسی شود یکی از بزرگترین سو’ استفاده های مالی بعد از انقلاب رو خواهد شد . پرونده ای که بدلیل سو’ استفاده از نام مقام معظم رهبری باید حساسیت همه اهل قضا را بر بینگیزد اما کسی به آن توجهی نمی کند در عوض جناب دادستان میخواهد برا ی جانیان صهیونیست شعبه ویژه تشکیل دهند. جناب دادستان محترم چراغی که به خانه رواست به مسجد حرام است .شما اول مشکل مردم این مملکت را حل کنید آنوقت خواهید دید که این مردم خود تارو پود صهیونیست ها را بباد خواهند داد. بقول معروف مارادونا را رها کنید و غضنفر خودمان را بچسبید.

کوثر

سلام.این پیغام حکم یادآوری را دارد!

الهام

تو که می خواستی با من مناظره کنی منتظرم ...