شعار حزب ما اين است: فقر، فساد، تبعيض در حزب مقابل است

اگر سخنان رهبر معظم انقلاب را در چند ساله اخير مطالع کنيد(يا حتي اگر تورق کنيد)، حتما مثل من به اين نتيجه مي رسيد که ايشان در چند سال اخير سعي کرده اند تا عدالت را گفتمان غالب کشور کنند. بارها و بارها ايشان مساله رفاه زدگي، اشرافيت دولتمردان و فقر و فساد و تبعيض را گوشزد فرمودند (ولي کو گوش شنوا...)

آنقدر ايشان اين مساله را تکرار کردند که همه اهميت اين موضوع را درک کردند. (ولي چقدر دير...) آن هم چه جالب! به صورتي ناقص و با ديد حزبي آن را به نفع خود و حزب خود مصادره کردند. آن جور که امروز هرکس دم از عدالت بزند، (به عنوان يک امر انساني و يک ارزش و امر فطري) ميگويند اين جناح راستي است. (چه مي دونم محافظه کار يا شايد هم اصولگرا و شايد هم ....) آن هم در مورد چنين مورد مهم و ارزشمندي!!! آخه من نمي دونم تو اين مملکت يکي نيست به اينها بگه اخوي عدالت خوبه، ولي شما چرا از خودتون شروع نمي کنيد؟ چرا فقط حرف مي زنيد؟ چرا؟ چرا؟ چرا؟؟؟؟

درسته که آقا مي گن اول با دانه درشت ها مبارزه کنين ولي اين که دليل نمي شه که بگين خوب بقيه که دانه درشت نيستند. پس در مورد بقيه هيچي! آخه کي آقا اين جور گفته که شما...

اگه يادتون باشه چند مدت پيش در مورد خيابان خوابي خودم و دوستام يه چيزايي نوشتم. بنده خدايي از کارمندان کميته امداد ( کميته امداد امام خميني(ره) سابق ( آدم شرمش مياد اينها رو منسوب به امام خميني(ره) کنه)) آره بنده خدا اومد يه حرف زد که واقعا من رو سوزوند: " اين عدالتي که شما به دنبالش هستين عدالت کمونيستيه" !!! يکي از دوستان ( صاحب همون بي او و مدل 1975) که اون فرد رو مي شناخت گفت فکر نکنم بنده خدا تا به حال دانشگاه رفته باشه [ البته به جز جمعه ها براي نماز جمعه! ] آخه شما چرا ميخواي توجيه کني؟ مگه مجبوري نظر بدي؟ واقعا مي دوني عدالت کمونيستي چيه؟ عدالت علوي کدومه؟ چه فرقي با هم داره؟ و ...

اينهايي رو که گفتم بيشتر درد دله تا مطالبه ( يا انتقاد يا ... اَه گير دادي ها!!! اينقدر تو اين الفاظ نَمون) اعصاب، مصاب ندارم که. تا يه قانون به مجلس مياد که ميخاد با فقر و ... مبارزه کنه اول نگاه ميکنن ببينن کدوم طرفي ها طرحش رو به مجلس دادن، بعد نگاه ميکنن ببينن با منافع شخصيشون سازگاره يا نه، بعد...( برا کاراشون عجب استدلالهايي که نمي آورن) آخه کي مي خواهند به حق راي بدهند!! واقعا نمي دونم جواب خدا رو چه جور مي خواهند بدهند؟

از هر دو گروه گله دارم... چه از اين وري ها... چه از اون وري ها... از همه... من از همتون بدم مي آيد...

همين...

از اينکه يه خورده نامنظم هستم معذرت ميخواهم. آخه فصل امتحاناته. يه خورده انصاف داشته باشين.

 يا علی مدد

/ 3 نظر / 6 بازدید
خودم

با سلام: به شما پيشنهاد ميکنم با رفقا يک طومار درست کنيد و از آقای خامنه ای سئوال کنيد منظورش از عدالت چيست؟ برادر عزيز هيچ مکتب فکری و هيچ دينی و حتی هيچ حاکمی نيست که از عدالت حرف نزند و طرفدارعدالت نباشد. حتی همين بوش مجنون. يکی از پايه های ليبراليسم همين عدالت است. اما چه عدالتی؟ اينها چه تعريفی از عدالت ميدهند؟ تعريف حوزه ای عدالت ربطی به اسلام ندارد و همان تعريف ليبراليسمی آن است. عده ای ديگر از روشنفکران مسلمان هم تعريف کمونيستی (مارکسیستی)آن را ابراز ميدارند که از سويی فرق چندانی با ليبراليسمی آن ندارد ونتيجه آن را در شوروی ديديم. اينکه شما درايران می بينيد براصل تعريف حوزوی آن اين همانی دارد. آقای خامنه ای هدفش اينست که دولتمردان بی انصافی نکنند. که اگر راست بگويند(که بعيد ميدانم) بازهم بدنيست. اما عدالت آقا علی چيزديگری است.

Hajji

Baradar azizemoon KHODAM mesleh inke faghat delesh mikhad bebineh key in site update misheh bad biad nakhoondeh, va dar mored matlab fekr nakardeh alaki mokhalefat koneh. Shoma hamash dari ba eynak bad bini be masayel nagah mikoni. Ensha'allah dar panaheh Mola Ali hamisheh movafagh bashi. Ya Hagh

عدالتخواه

جناب خودم، به نظر مي رسد که اين بي انصافي است که تعريف اسلامي را اينگونه قاطي کنيد. به نظر من اسلام آنقدر در اين باره دقيق صحبت کرده است که اگر کسي در اين باره تحقيق کند بعيد است که به غير اين نتيجه نرسد. مدتي پيش اين مساله را از يک استاد فقه سئوال کردم و فهميدم که نظام اقتصادي و عدالتي ما از اصل با آن نظام مشکل دارد. در نظام اسلام مالکيت به رسميت شناخته شده است، ولي در نظام کمونيستي و مارکسيستي مالکيت عين دزدي است. آنچه که سبب اين گونه اشتباهات ميشود برخي از دستورات اخلاقي است که اسلام در مورد مهرباني به يکديگر به ما داده است. از جمله کساني که مرکب اين اشتباه شده اند ميتوان دکتر شريعتي را نام برد که شهيد مطهري پس از ايشان در همان محل (حسينيه ارشاد) صحبت کرده و نظر دقيق اسلام را بيان کردند. ولي آنچه من از استاد مطهري آموختم اين بود که اسلام کامل ترين است و مکاتب بشري نيز هر چه سعي کنند نمي توانند به سطح ااسلام برسند. مطالعه کتاب نظام اقتصادي اسلام از شهيد مطهري و کتاب انسان کامل را از همين بزرگوار به شما پيشنهاد ميکنم.