به مناسبت آغاز سال تحصيلی دانشگاه ها

پيام رهبر معظم انقلاب اسلامي حضرت آيت الله خامنه اي به دومين همايش سراسري جنبش دانشجويي


بسم الله الرحمن الرحيم

جوانان و دانشجويان عزيز!
در اين گردهمايي مجموعه هاي متعددي از دانشجويان شركت كرده اند. اين نقطه ي روشن ديگري است كه جذابيت طبيعي گردهمايي هاي دانشجويي را مضاعف مي سازد.
دانشجوي متعهد و آگاه از پيش از انقلاب تا كنون همواره در جستجوي مهم ترين مسايل جاري كشور بوده است. او با انگيزه ي آگاهي و نشاطي كه لازمه ي محيط هاي دانشجويي است, در پي آن است كه آرمان هاي والا و تعهد آور خود را در پيگيري اينگونه مسايل جستجو كند و در راه تحقق آن گام نهد. اين نيز خصوصيت طبيعي ديگري براي محيط هاي دانشجويي است؛ امروز سرآغاز فهرست بلند مسايل كشور مساله عدالت است.
دانشجوي جوان اگر چه خود برخاسته از قشرهاي مستضعف جامعه هم نباشد, به عدالت اجتماعي و پر كردن شكاف هاي طبقاتي به چشم يك آرزوي بزرگ و بي بديل مي نگرد. اين احساس دل انگيز در دانشجو مبارك است و مي تواند پايه قضاوت ها و برنامه هاي علمي او براي حال و آينده باشد.
اگر عدالت – عدالت واقعي و ملموس و نه فقط سخن گفتن از عدالت – آرزو و آرمان و هدف برنامه ريزي هاست, پس بايد هر پديده ضد عدالت در واقعيات كشور مورد سوال قرار گيرد.
مسابقه رفاه ميان مسئولان، بي اعتنايي به گسترش شكاف طبقاتي در ذهن و عمل برنامه ريزان، ثروت هاي سربرآورده در دستاني كه تا چندي پيش تهي بودند، هزينه كردن اموال عمومي در اقدام هاي بدون اولويت و به طريق اولي در كارهاي صرفا تشريفاتي و ميدان دادن به عناصري كه زرنگي و پر رويي آنان درب گلوگاههاي اقتصادي را به روي آنان مي گشايد و خلاصه پديده ي بسيار خطرناك انبوه شدن ثروت در دست كساني كه آمادگي دارند آن را هزينه كسب قدرت سياسي كنند و البته با تكيه بر آن قدرت مالي را كه هزينه كرده اند گرد مي آورند. اينها و امثال اينها آن نقطه هاي استفهام برانگيزي است كه هر جوان معتقد به عدل اسلامي، ذهن و دل خود را به آن متوجه مي يابد و از كساني كه مظنون به چنين تخلفاتي شناخته مي شوند. پاسخ مي طلبد و همچنين در كنار آن از دولت و مجلس و دستگاه قضايي، عملكرد قاطعانه براي ريشه كن كردن اين فسادها را مطالبه مي كند. امروز اين مهمترين و مطرح ترين مساله ي كشور ماست و نسل جوان دانشجوي متعهد و مومن نمي تواند نسبت به آن بي تفاوت بماند. توفيقات همگان را از خداوند متعال خواستاريم.

والسلام عليكم و رحمه الله و بركاته سيد علي خامنه اي  ۶/۸/۸۱

/ 3 نظر / 6 بازدید
khodam

عدالت هدف نيست. عدالت را هدف قرار دادن، مردم را پی نخود سياه فرستادن است. عدالت وسيله (هم هدف) است برای مهيا کردن زمينه ارتقاء کرامت انسانی . و چون وسيله است بايد هرآن به اجرا گذاشته شود. عدالت از نشانه های انسان است که مدام و بطور مستمر در اجرا و ملموس باشد. مسئول بی عدالتی کسانی هستند که مسئولين کشور را تعيين(نظارت استصوابی) ميکنند.

منتظرالمهدي

بسم رب المهدی (ارواحنا فداه ) ... منتظران منتظر آمد از راه ... انیس جان و دلبر آمد از راه ... مهدی اثنی عشر آمد از راه ... /// ... سلام ... ميلاد باسعادت يگانه منجی عالم هستی حضرت صاحب الزمان مهدی (ع) بر شما دوست خوبم مبارک باشه .... به اميد ظهور هر چه زودتر محبوب دلهامون ... التماس دعا .... و ياعلی .....

منتظرالمهدي

ضمنا از اينکه با حضورتون به وبلاگ ما صفا داديد ممنونم و سپاسگزار .... انشاالله در اولين فرصت لينک وبلاگ زيباتونو تو وبلاگم ميذارم ... ياحق