اندیشه

در اندیشه‌ورزی باید محافظه‌کار بود.

نباید بی‌استدلال ِ قوی به عقیده‌ای گرایش پیداکرد و یا این‌که بی‌استدلال، از سخنی دست کشید.

/ 10 نظر / 13 بازدید
حسین

شهید مطهری هم سخن زیبایی در این مورد دارد که مضمون آن تقریبا یک همچون چیزی است : "مبادا به چیزی که اعتقاد ندارید، به گون های اهمیت دهید و عمل کنید که انگار به آن یقین دارید."

پیرسوک شاهیجانی

نقد کتاب " کافه پیانو" اثر فرهاد جعفری در وبلاگ شخصی محمد شاهیجانی: www.pirsuk.blogfa.com

فتوتا

به روزیم: نکته هایی که درک نمی کنیم تاملی در پیش شرط های درک روش و منش تربیتی امام خمینی (ره)

همگامان

اگر فردی اعتقاد به فساد برای ظهور حضرت (عج) باشد باید خود اولین مفسد باشد آیا شما تا بحال شنیده یا دیده اید یکی از اعضا انجمن و در راس آن مرحوم حلبی به عمل گناه یا ایجاد فسادی دست زده اند ؟ یا بلعکس انجمن با برپائی کلاس و جلسات و کنفرانس ها به تبلیغ حضرت و دیدگاه های شیعه پیرامون آن می پرداخت؟

محمدصالح

به همگامان سلام علیکم همیشه لازم نیست که فردی خود بالمباشره دست به فساد زده باشد. گاه بدفهمی از تکلیفی شرعی چون امر به معروف و نهی از منکر و اجرا نکردن درست آن نیز باعث گسترش فساد در جامعه می‌شود. مشکل اساسی انجمن حجتیه این است که عمقی در اندیشه ندارند و مصالح امت را درک نمی‌کنند. از همین روست که نمی‌فهمند که به جای مبارزه با ایادی و معلول‌ها باید با علت‌ها مبارزه کرد و همین امر خطای تاریخی شماست! این هم برای بنده عجیب است که بارها با پیام‌های گروه‌ها و وبلاگ‌های مرتبط با شما روبرو شده‌ام و هرکدام به نوعی با ایجاد سئوال خواسته‌اند تا زنده‌بودن خود را -علی‌رغم آنکه انحلال انجمن را اعلام کرده بودند- ثابت کنند! در فرصت مقتضی به این موضوع هم خواهم پرداخت. و العاقبه للمتقین [گل]

فتوتا

تذکر در رابطه با ضرورت عنایت به روش تربیتی امام با ریشه در نوع نگاه محققان اساتید و دانشجویان رشته های علوم تربیتی به ویژه گرایش های مبنایی تر این رشته دارد. چرا که اغلب تصور این است که جان دیویی و سارتر و فروبل و ... نگاه های عمیق تربیتی داشته اند اما علما و فقها خیر . نیز این که غرض اصلی از این نوشته تذکر در رابطه با ضرورت استخراج نگاه های تربیتی امام نبود بلکه نوعی آسیب شناسی بود از نوع مواجهه با دیدگاه های تربیتی امام و روش استخراج نگاه تربیتی ایشان از لا به لای فرمایشاتش و غفلت از اعمال تربیتی ان بزرگوار . به هر تقدیر تذکر حضرت عالی وارد است و امثال بنده باید بتوانند در اثبات ادعای خود نمونه ای عملی و کاربردی ارائه دهند تشکر از حضورت

برنا نیوز

تنها يک روز زمان لازم بود، تا ايميلي بين کاربران اينترنت منتشر شود مبني بر اينکه نام شرکت خودروسازي سايپا، نامي است که دوستان اشرف پهلوي براي او انتخاب کرده بودند(!) "والا حضرت همايون شاهدخت اشرف" (Son Altese Imperiale La Princesse Ashraf)

برنا نیوز

تنها يک روز زمان لازم بود، تا ايميلي بين کاربران اينترنت منتشر شود مبني بر اينکه نام شرکت خودروسازي سايپا، نامي است که دوستان اشرف پهلوي براي او انتخاب کرده بودند(!) "والا حضرت همايون شاهدخت اشرف" (Son Altese Imperiale La Princesse Ashraf)