شبی با مشائی!

عکس فوق، یکی از شب‌های سرد زمستانی هشتاد و سه است. محل‌ش هم جلوی شهرداری است. اولین باری است که علیه عملکرد مشائی تجمع برگزار شد. در این تجمع، دانشجویان عضو جنبش عدالت‌خواه، خواستار توجه مسئولین شهرداری به وضعیت کارتن‌خواب‌ها شدند. و شب را روی کارتن خوابیدند تا اعتراض خود را به بی‌عدالتی نشان دهند. هرچند مخاطب اصلی این حرف‌ها شهردار (احمدی‌نژاد) بود، اما وی حاضر به پاسخ‌گویی و حضور در میان دانش‌جویان نشد. مشائی معاون فرهنگی و اجتماعی وی حاضر شد. اما با فرافکنی، مرگ چهل نفر از کارتن‌خواب‌ها را بزرگ‌نمایی رسانه‌ها خواند و افرادی را که در شب‌های سرد زمستانی، فوت کرده بودند، معتا و لاابالی خواند. دانشجویان بارها سخنان رحیم مشائى را به اعتراض قطع کردند. اما تمام این تجمع، پاسخ روشنی را در پی نداشت.

یک ماه بعد، جمعی از دانش‌جویان جنبش عدالت‌خواه، گزارش فعالیت‌های‌شان را خدمت رهبری عرضه کردند. ایشان حرکت خیابان‌خوابی اخیر دانش‌جویان به عنوان حرکتی جالب و زیبا نام بردند و فرمودند:

«خیلی خوب بود. من از نگاه کردن اینها و خواندن این موارد واقعاً لذت بردم و از بودن جریان‌هایی مثل شما خدا را شکر می‌کنم. شما بدانید که مملکت مال شماست. مال این تفکر است. البته عده‌ای هیاهو و کارهایی می‌کنند. اما الباطل جوله / فاما الزبد فیذهب الجفا... اینها کف روی آب است و آنچه که می‌ماند همین جریان است.

البته به شرط اینکه کار کنید به شرط اینکه کار کنید. در مورد نقد حاکمان من اعتقادی ندارم که دانشجویان با عصبانیت نقد کنند و یا گروهی و جمعیتی را به اسم انتقاد راه بیاندازند و با پرخاش مسئولان را نقد کنند. نه از این جهت که آنان را قابل نقد نمی‌دانم. بلکه من کارهای خودم را هم در معرض نقد می‌دانم چه برسد به مسئولین. ولی عقیده ندارم که همه کارهای‌مان را معطوف به این‌گونه حرکات کنیم. چون چند سالی است که معتقدم فضای کشور غبار آلود است و فتنه وجود دارد. لذا شما باید خیلی شفاف عمل کنید. کارهای مهمتری وجود دارد، از جمله همین کارهایی که نوشته بودید.

امروز وظیفه شما تقویت بنیه علمی، عملی واعتقادی، به روز کردن انگیزه‌ها و اینکه انگیزه‌ها را از کمون باطن به عمل در آوردن است. جلسه با آقای شاهرودی خیلی خوب است. با مسئولین ملاقات کنید با رئیس جمهور فعلی، با رئیس جمهور آینده، با وزرا و ... حرف بزنید و نقد کنید. حرف منطقی خاصیت‌ش این است که حتماً اثر می‌کند حتی بر آدم مغرض، ولی آدم مغرض چون غرض دارد، بر خلاف آن حرکت می‌کند.

من شما را دوست دارم و برایتان دعا می‌کنم.»

 

لینک‌های مرتبط:
ما هم کارتن‌خواب شدیم
امام خامنه‌ای: کارتن‌خوابی دانش‌جویان کار جالبی بود

گزارش تصویری:  یک | دو | سه

 

چند خبر:

آیت الله مکارم شیرازی: چه لزومی دارد فردی در کنار رئیس جمهور باشد که بیش از دو سوم مردم با او مخالف‌ند؟

مشاور مشائی: از کسانی که شایعه‌ی استعفای مشائی را مطرح کرده‌اند شکایت می‌کنیم!

 

بازتاب سخنان مشائی:

اصرار بر قول باطل

داستان اسفندیار روئین‌تن

مشایی در اسارت سخنان بی تامل

عمر مسئولیت مشایی به پایان رسیده

بسیج دانشکده خبر: مشایی باید برکنار شود

احمدخاتمی:ملتی به نام اسرائیل را نمی‌شناسیم

 تجمع دانشجویان در مقابل سازمان میراث فرهنگی (عکس)

 مقام معظم رهبری: ملت اسرائیل، اراذل و اوباش، غاصب و بی هویت هستند

با صدور بیانیه ای در مجلس 200 نماینده مجلس اظهارات مشایی را محکوم کردند

استقبال رسانه‌های صهیونیستی از اظهارات معاون رئیس جمهور

گلایه از رئیس جمهور و تاسف از عدم برخورد با مشایی

یحیی‌زاده:مشایی بایداز مردم عذرخواهی می‌کرد

کوهکن: اظهارات مشایی قابل پذیرش نیست

دوران مدارا ؟ ! (یادداشت روز)

دوستی ! (گفت و شنود)

چشم اسفندیار

مشایی را عزل کنید

مشایی باید محاکمه شود

باهنر: مشایی باید استعفا بدهد

نامه سرگشاده دانشجویان به رییس‌جمهور

دانشجویان: کار به بند میم  وصیت‌امام  نرسد

قاضی‌پور: مشایی اول اسرائیل را معرفی کند

این آقایان دارند افکار امام را به موزه‌ها می‌‌برند

نامه بسیج دانشگاه امام صادق به رییس ‌جمهور

مردم اسرائیل آتش‌ بیار دولت رژیم صهیونیستی هستند

 فرزندان روح‌الله در مقابل افکار و خیالات موهوم می‌ایستند

نظر مقام معظم رهبری و ریاست جمهوری در قبال اسرائیل

بیانیه جنبش عدالتخواه دانشجویی در نقد اظهارات اخیر آقای مشایی

ملت ایران با یهودیانی که رژیم صهیونیستی را تایید کرده اند دوست نیست

/ 5 نظر / 56 بازدید
هادی حبیبی (گفتمان اصلاحات)

سلام دوست عزیز من یک بار ذیل مطلب "در مذمت تروریسم" شما و در جریان مباحثات شما در وبلاگ بوی خاک مزاحمتان شده بودم. با اجازه شما را لینک کردم. [گل]

اسماعیل حق پرست

سلام دوست عزیز! امرتان که اجابت شد! زیبا می نویسید و جذاب فقط نیازی نیست برای اثبات حودتان و حقانیتتان اینقدراز شخصیت های مهم مایه بزارید! آقا ما شما رو قبول داریم....

محمدصالح

آقای حق‌پرست؛ سلام. لطف عالی مستدام! اما ما تأئید نگرفتیم. بعداً رهبری گفتند که کار جالب و خوبی بوده است. البته چون این وبلاگ، تنها جایی بود که این سخنان را درج کرده است، از این رو آوردن این مطلب چندان بی‌جهت هم نبوده است. سلامت باشید

فروز رجایی فر

نامه سرگشاده به رییس جمهور: آیا دیانت شما عین سیاست شماست؟! در سایت عدالخواهی

aliyeh

سلام آشفتگیبازاری به نام واردات شکر، تعطیلی کارخانجات،بیکاری کارگران و کشاورزان، از دست رفتن صنایع مختلف مثل آهن، تولید و اشتغال همه نشان دهنده سقوط اقتصاد مملکتمون هست. حضرت امام خمینی فرمودند باید تحمل داشته باشیم. یا امام خمینی (ره)، سیسال تحمل کردیم و به غیر از گرانی و کمبود و حقوق ناچیز، چیزی ندیدیم. ما همه در راه توایم خمینی. پیش به روی حرم حسینی، لبیک یا خمینی.