نامه حجت الاسلام انجوی نژاد خطاب به رئيس سازمان صدا و سيما

mh2-zarghami3%20copy.jpg                       RPic009.jpg

نامه سرگشاده

حجت الاسلام سید محمد انجوی نژاد

خطاب به رئیس صدا و سیما


 آنچه در زیر میخوانید ، متن کامل نامه حجت الاسلام سید محمد انجوی نژاد خطاب به رئیس صدا و سیمای جمهوری اسلامی ، جناب آقای ضرغامی می باشد که در تاریخ یکشنبه مورخه 5 مهرماه 1383 در اختیار
رسانه های گروهی قرار گرفت.

 
 
 

بسم الله الرحمن الرحیم

با سلام خدمت ریاست محترم صدا و سیما

قبل از ارائه انتقادم علیرغم میل باطنی تذکر چند نکته ضروریست :

بنده مدتی است به امر تبلیغ مشغول بوده و ارتباط خوبی با جوانان به لطف خدا دارم و در شیراز بزرگترین جلسه هفتگی جوانان در کشور را اداره می کنم و جمعیتی 15000 نفر را در هر هفته بطور متوسط در پیش رو دارم که در مناسبتها تا چند برابر میشوند و در بسیاری از دیگر شهر های کشور هم به همین نحو فعالیت دارم و اگر شما مرا نمی شناسید میتوانید از ریاست قبلی  جناب آقای لاریجانی استفسار کنید .
هدفم از ذکر مطالب زیر فقط دلسوزیست و اشک در چشمانم گواه منست که البته شما نمی بینید و هیچوقت هم نخواهید دید گرچه نمی خواهید هم ببینید .
از کمیت عالی برنامه های صدا و سیما و همین طور کیفیت نسبی آن متشکرم.

اما .... چه بگویم .

انتقادات فرهنگی بسیاری به سازمان دارم که جای خود را می طلبد و اگر عمری بود حاضرم برایتان از سیستم القایی فرهنگی سازمان باندازه 1000 صفحه انتقاد کنم که البته میدانم با پیشداوری شما در باره اینکه درک زمان ندارم و .... مواجه هستم ولیکن کاش گوش شنوایی بود
تلخی بیانم تلخی برادریست و توقع باور هم از شما ندارم که درین زمانه عادت دارم به این چیزها !!!!؟

اما یکی و آخرین انتقادم

امشب با دلی خوش رفتم ببینم که در سریال پر بیننده کمر بندها را ببندید چه دسته گلی برای ملت مظلوم و تحت سلطه فرهنگی شما در نظر گرفته شده و با بغضی در گلو دیدم دو پسر و دختر مثل دو محرم قبل از ازدواج در کافه ای با هم مشغول چانه زنی هستند . شرح صحنه لازم نیست . احتمالا !!؟ دیده اید .

برادر ضرغامی :

این دین شما در کدام رساله آمده است ؟ ما را هم راهنمایی کنید ؟

من چگونه تبلیغ عفاف کنم که شما با نظارت مقام معظم رهبری بالاترین مرجع تبلیغ هستید ؟!؟

آیا در الگو دهی صدا و سیما و مجوز دادن آن به اجتماع آگاهید ؟!؟

یا برای دختر خودتان این چنین راهی را پیشنهاد می کنید ؟!؟

آیا دین ندارید و آزاده هم نیستید ؟!؟

آیا سنت و دیانت در فیلمنامه های شما محلی از اعراب دارند ؟!؟

آیا این بود دفاع از ارزشها و حتی یک مرجع ما این رابطه ای را که شما ترویج کرده و حلال می شمارید حلال میدانند ؟!؟

آیا شما را بهتر نیست برای این مسائل و مشابهاتش در بسیاری از برنامه های دیگر بجای کدیور و سروش و آغاجری محاکمه کنند ؟!؟

آیا این خیانت نیست و ..... ؟!؟

بماند . بزنید . برچسب تحجر و خشک مقدسی و عدم قدرت درک را بزنید .

خدا پرونده اعمال من و شما را داراست و اگر میخواهید با تمام برد کشوریتون در همین اینترنت بین خودمان رای بگیرید تا ببینیم من بیکارم و فقط نق می زنم ؟!؟

در آخر برادرم شما مرا ببخشید . جوانیست و جسارت و پرده دری و این را خودتان واقفید .
بی انصاف نیستم که بخاطر یک دستمال قیصریه را به آتش بکشم .

اما سالهاست از دست این صدا و سیما داغدارم و هر چه می ریسم پنبه می شود .

به همه سیاست های فرهنگی شما ان قلت دارم اعم از الگو سازی یا ورزش یا سریال ها و حتی پخش برنامه های مذهبی و سخنرانی ها و مداحی ها و ترویج ریاکاری و ..... که باید بگذرم .
 

                                                        حلالم کنید گرچه من شما را حلال نمی کنم .
 
                                                                                   یا علی
                                                                                 شرمنده


برای اطلاعات بیشتر از وضعیت کانون لینک های زیر را پیشنهاد می کنم گرچه وقت ارزشمند شما حتما مجال نخواهد داد و حتی این نامه را هم که در همه جای سایتتان کپی زده ام نخواهید دید و من برای پرونده اعمالم می نویسم .

http://www.Rahpouyan.com

http://www.Rahpouyan.com/intro1.asp


کانون فرهنگی رهپویان وصال شیراز
سید محمد انجوی نژاد

 

رونوشت :

- اداره اطلاعات
- دفتر مقام معظم ولایت و رهبری حفظه الله تعالی
- ریاست محترم جمهوری

/ 11 نظر / 7 بازدید
نمایش نظرات قبلی
khodam

باسلام: حناب انجوی نژاد، درست است که صدا و سيما نه اسلامی است و نه انسانی، بلکه محفلی است، اما شما هم بين اين همه انتقادات ضروری و مهم، گير داده ايد به مسئله سکس. به نظر می آيد که شما در اين خصوص دچار اشکلاتی هستيد که آنهم از جوانی شما می آيد. چون نوشته ايد ۱۵۰۰۰ نفر را موعظه ميکنيد، کله ام سوت کشيد و دلم برای جوانان اين مرزوبوم گرفت. جنابعالی به دلیل نشستن و حرف زدن چند دختر و پسر کنار یکدیگر، درنامه تان به موارد زير اشاره کرده ايد:

khodam

۱- دين: يعنی اين عمل خلاف دين است!! نميدانم تاچه اندازه ای از محتوای دين اسلام اطلاع داريد؟ اصلا تعریف دین رامی دانید؟ میدانید چرا خداوند قرآن را بر پیغمبر نازل کرد؟ قرآن را می شناسید؟ این مسئله نشست و برخاست دختر و پسر باهم در قرآن چه مرتبه ای دارد؟ آن صحنه را که در تلویزیون دیده اید با چه آیه ای منع شده است؟ شما با این ۱۵۰۰۰ جوان از چه صحبت میکنید؟ اسلام خودتان؟ برادر عزیز این گیر جنسی فرهنگی است و به اسلام ربطی ندارد. اگر ذهن انسان سالم و پاک باشد نه تنها در کنارهم نشستن و صحبت کردن عیبی ندارد، انسانها میتوانند خواهر و برادر یکدیگر باشند.

khodam

۲- عفاف: به همين ترتيب اين نشست و برخاست به عفاف ربطی ندارد. ۳ـ الگو دادن. شماهم که الگو می دهيد ولی الگوی خودتان را. ۴- برای دختر خودتان... می بينيد برادر عزيز گير داريد؟ چرا ننوشتيد برای پسر خودتان؟ مگر اين نشست و برخاست ها برای پسر اشکال ندارد؟ فقط برای دختر بداست؟ عجب دينی؟ ۵- دین نداشتن و آزاده بودن: منظورتان مفهوم نيست، نميدانم چرا به صحرای کربلا گريز زده ايد؟ ۶- سنت و ديانت: جالب است که در اینجا سنت پيغمبر را شما ناديده ميگيريد. ۷- دفاع از ارزشها. اينها در ذهن شما ارزش هستند. اما اگر به قرآن مراجعه کنيد ارزش آزادی است (لا اکراه فی الدين).

khodam

۸- حلال و حرام: لطف بفرمائيد و تشريح کنيد که اين حرام شما است يا قرآن و سنت؟ ۹ـ راجع به کديدو و سروش و آغاجری مفهوم نيست. شايد آقای ضرغامی زبان شما را بهتر می داند. در خاتمه برازنده شما نيست که به عنوان يک روحانی به کسی بگوئيد حلالتان نميکنم. ولی من روحانی نيستم و شما را حلال ميکنم. و از خدا ميخواهم از تقصيرات عديده آقای ضرغامی بگذرد.

عدالتخواه

جناب خودم سلام عليکم... دوست خوب ابتدا خدمت شما عرض کنم ميتوانيد اين حرفها را به خود آقای انجوی نژاد برسانيد... لينک آن در کنار صفحه موجود است... دوست دارم اسلام مورد نظر آقای انجوی را نيز بدانيد.... لينک آن هم تحت عنوان لخته های دل در وبلاگ ايشان وجود دارد. (در سايت کانون رهپويان وصال که لینک آن هم موجود است.)... اگر باز مشکلی بود من در خدمت شما هستم....يا علی

عدالتخواه

جناب خودم اين لينک را ملاحظه کنيد.....http://www.rahpouyan.com/lakhteh/first.htm#1 .... يا علی

khodam

حناب عدالتخواه: باسلام، از راهنمائی شما سپاسگزارم. اما نوشتن اينها در اينجا خالی از سود نيست. با وجودی که اختلاف عقيده با شما دارم، اما حرف زدن باشما برايم خوشايندتر است تا سايتهای(روشنفکران). به سايتی که آدرس داده بوديد مراجعه کردم. ايشان اخلاقا(تربيتی و فرهنگی) به من نزديک هستند. يعنی بی علاقه به دنيا و همه چيز را تاريک ديدن و بی اهميت شمردن. با اين فرق که سالهای طولانی است که من بااين کمبود آشنا شدم و در صددم خود را باآنچه که توحيد است (نه آنکه من دوست دارم) نزديک کنم. اين را فهميده ام که قرآن را بايد براساس اصل راهنمای توحيد خواند و تفسير کرد. حس کرده ام که آفرينش شادتر و زيبا تر و بزرگتر از آنست که من فکر می کنم. نتيجه اينکه حالا تا دختر و پسری را ميبينم که مشغول صحبت کردن با يکديگر هستند، بدنم نميلرزد و فکر نميکنم که فسادی در شرف تکوين است. سخن را قطع ميکنم و اميدوارم مفهوم باشد.

AliAkbar

اين موضوع که آقای انجوی از ديدن نشستن دختر و پسر با هم ناراحتند ربطی به اسلام ندارد و بيشتر ناشي از ذهن بيمار خود ايشان است. وگرنه نشستن و صحبت کردن دو نفر نه تنها از لحاظ شرعی و عقلی ايرادی ندارد بلکه خيلی هم مفيد است. متاسفانه سیاست های جمهوری اسلامی باعث بوجود آمدن بیماری های ذهنی مختلف شده.

عدالتخواه

دوست عزيز جناب آقا علی اکبر... ببخشيد اگه اينقدر صريح صحبت ميکنم(چون شما هم خيلی صريح حرف زده ايد)... اتفاقا به نظر من شما بیشتر به بیمار شبیه هستین... رعايت حريم بين زن و مرد يک امر عقلانی است( اگر خواستيد به کتاب حجاب از شهيد مطهری مراجعه کنين) و اگه کسی از اين امر عقلايی دوری کنه بايد در او شک کرد... از نظر من صدا و سيما بايد حواسش بيشتر جمع با شه تا از اين مسائل دوری کنه تا جوونای اين مملکت سالم بمونن..چون کم کم اين مسئله عادی شده و به دنبال از اين بدترش هم ميرن. پس از اينجا بايد جلوشو گرفت... باز هم ببخشيد... يا علی