من هم همين‌طور فکر می‌کردم

 وبلاگ جديد ماه ناتمام را مطالعه کنيد. قبل از اين اين‌جا و اين‌جا را هم راه‌بری می‌کرده است. کار خوبش در اين وبلاگ، معرفی کتاب است.

 من هم در قرار وبلاگی ۱۹ اسفند حاضر خواهم بود.

 ديروز درس «فلسفه‌ی اسلامي» يا به عبارت دقيق‌تر درس «معنا و امکان علوم انسانی - اسلامي» داشتيم. بحث از علم تجربی و پزيتيويسم بود. از بعد از نقد آن در همه چيز شک کرده‌ام. واقعا حالا معنای آن‌که می‌گويند همه چيز نسبی است را می‌فهمم! آيا چيزی هم هست که مطلق باشد؟

 خدائيش کسی فکر می‌کند که من هم با اصلاح‌طلبان و تجديدنظرطلبان و دگرانديشان ارتباطی داشته باشم؟ يکی از دوستان وقتی که فهميد من هرهفته در جلسات محسن کديور در حسينيه ارشاد شرکت می‌کنم، دچار تعارض با خود شد و هنوز به حالت طبيعی برنگشته است!
وقتی به آقای کديور هفت‌قفل داديم، گفت که نظرش را به‌مان می‌گويد. هفته بعد با تعجب نگاه‌مان کرد که و گفت که وقتی ديده است که نشريه مربوط به بسيج دانشجويی دانشگاه امام صادق (ع) است خيلی تعجب کرده است. بعد که محتوای نشريه را ديده، يادش به ۲۵ سال پيش خودش افتاده است. می گفت که من همين‌طور فکر می‌کردم. لازم است بيشتر با هم صحبت کنيم.
(اگر قبول کند می‌خواهيم برای يک مناظره در دانشگاه دعوتش کنيم)

 حالا بحث دگرانديشان و اپوزيسيون مطرح شد بگذاريد يک اعتراف ديگر هم بکنم. در ماه محرم امسال در جلسات استاد محمدرضا حکيمی شرکت می‌کردم. (شايد شما هم هم‌چون خيلی‌های ديگر ايشان را نشناسيد. ايشان صاحب کتاب‌های بسيار است. دوره‌ی الحيات، دائرةالمعارف اسلامی است که با کمک جمعی از نويسنده‌گان تهيه کرده است. فيلسوف عدالت کتابی درباره او انديشه‌های اوست. دو نامه مشهور درباره‌اش وجود دارد. يکی نامه شريعتی به او که کتاب‌هايش را تصحيح کند و نامه‌ی ديگر نامه‌ی اخير اوست به فيدل کاسترو و دعوت او به اسلام.) استاد درباره‌ی اپوزيسيون نظام بسيار دل‌گير بود. بهتر بگويم عصبانی بود. می‌گفت معلوم نيست ريشه‌ی آن‌ها کجاست، اگر ريشه‌شان را دنبال کنيم معلوم نيست که به کدام‌يک از کرات ديگر می‌رسد!! قابل توجه شما که خود استاد از منتقدين نظام جمهوری اسلامی (به خصوص در مرحله‌ی اجرا) است. استاد پيش‌نهاد تشکيل يک اپوزيسيون مذهبی عليه نظام می‌داد. درباره‌ی آن بيش‌تر خواهم نوشت.

/ 8 نظر / 5 بازدید
جواد

سلام. فقط آمدم مطالبتان را بخوانم. جالب بود. موفق باشید. ضمنا در قرار 19 اسفند جای ما را هم خالی کنید. یا علی

Hajji

Nabinam ta'aligh koni ha? Damet garm, be karet edameh bedeh. Ya Ali

غريبه

بابا جيگر تو هم اهل تساهل و تسامحی؟؟؟ کلاس کديور مي ری؟؟آفرين تو و امسال تو بيش از هر کس کمبود شخصيت و مطرح بودن داريد و بسيار علاقمنديد که رفتار مدرنی داشته باشيد. به عکس وبلاگ رفيقت حامد نگاه کن. مثل عکسهای محمدرضا گلزار است. عکسهای خود تو در سفارت دانمارک را به ياد دارم. شلوار جين تنگ-تابلوی سفارت در دست و... ولی فکر کنم برای جلب توجه و عقده گشایی راههای ساده تری باشد. می توانی در میدان محسنی قدم بزنی -زنجیر بچرخانی یا با موتور تک چرخ بزنی...

حميد

سلام ... ببينم اين اعترافات در راستاي همون سفارتخانه اتش زدنها و اينا نيست؟؟؟

علي

سلام ... در مورد اين اپوزيسيون مذهبي ، خيلي مبهم است ... منتظر توضيحاتت هستيم

مرضیه

علیه حکومت اسلامی اپوزوسیون تشکیل دادن افتخار ندارد واقعا از این حرفتان مشمئز شدم بهتر بود از واژه انتقاد و کمک به پیشرفت نظام اسلامی استفاده می کردید

falak

البته که چون شما بايد متل نويس کودکان آن هم از نوع کودکستانی را استاد بناميد

Doctor Strange Love

يک روز وقتي کشور در تب جنگ و گرما ميسوخت مادر محمد صالح مفتاح دچار دردهای زايمانی ميشود.با خيس شدن زيرلباسی و حتی دامن والده ايشان يقين ميشودکه لحظه سرنوشت ساز فرا رسيده.ايشان درد چندانی تا بيمارستان نداشتند چون اين اولين زايمان نبود.تصميم بر زايمان عادی ميشود ولی فرصت برای تخليه روده های مادر آقای محمد صالح مفتاح وجود ندارد و دردها و فشارهای هولناک آخر ٬تمام باقی مانده مدفوع موجود در روده را به همراه صداهای روده ای به روی تخت زايمان ميريزد.