تبریک به مناسبت وبلاگ دکتر ابراهیم فیاض

از طریق وبلاگ دکتر آشنا، مطلع شدم که جمعی از دانش‌جویان، وبلاگ دکتر ابراهیم فیاض را به راه انداخته‌اند تا نوشتارهای ایشان (به خصوص سرمقاله‌های پگاه حوزه) را جمع‌آوری کنند.

آن‌چنان که این وبلاگ نیز گفته است، دکتر ابراهیم فیاض هم در حوزه و هم در دانشگاه درس خوانده است. دروس حوزوی را در قم تا خارج و کارشناسی جامعه شناسی و ارشد مردم شناسی را در دانشگاه تهران تمام کرده است. دوره‌ی دکترا را در رشته‌ی فرهنگ و ارتباطات دانشگاه امام صادق(ع) گذراند و در سال ١٣٨١ با نوشتن رساله‌ای در زمینه «تولید و تبادل معنی» فارغ‌التحصیل شد.

کثرت، تنوع و عمق مطالعات دکتر فیاض مثال‌زدنی و نوآوری‌های او در زمینه مفهوم‌سازی و نظریه‌پردازی خواندنی است. عمیق تحلیل می‌کند و زوایای جالبی را پیشِ‌روی مخاطب می‌آورد.نویسنده‌های آلمانی را دوست دارد و مکاتب فلسفی در آلمان را همیشه مثال می‌آورد.

این وبلاگ توسط مؤسسه مطالعات دین، فرهنگ و ارتباطات جهت نشر افکار دکتر ابراهیم فیاض راه‌اندازی شده است.

حاشیه: در معرفی دکتر فیاض در وبلاگ نوشته‌اند: «زبانی سرخ دارد و سری سبز»! نمی‌دانم ادامه‌اش را هم حتماً می‌خواهند بنویسند که سر سبزش را زبان سرخ بر باد داده است یا می‌دهد!!! انتقادات‌ش صریح است و از سر دل‌سوزی.

/ 6 نظر / 30 بازدید
علی

من هم به شما هم به خودم هم به باقی علاقه مندانش تبریک می‌گویم

علی

این همه مطلب نوشتن از عواقب اینترنت مفت است یا از فورانات شبانه‌ی یک ذهن عزب اوقلی؟

محمدصالح

السلام علیکم و رحمة الله و برکاته. ما هم دست شما را به گرمی می‌فشاریم. قابلی ندارد. هم‌چنان که ساعت به‌روز شدن وبلاگ نشان می‌دهد بسیاری از مطالب در ساعات روز رخ داده است و فوران شبانه‌ی این ذهن را منتفی می‌داند. البته باید اعتراف کنم که عزب بودن در این نوشتن‌ها بی‌تأثیر نبوده است. آخر کدام آدم عاقلی یافت می‌شود که فارغ از فکر نان زن و بچه‌ش بیفته دنبال وبلاگ‌نویسی؟ که نه نونی توش هست و نه آبی! مثلاً همین خود شما؛ چرا وبلاگ می‌نویسی؟ که البته جواب‌ش واضح است: چون مجردی! اگر زن گرفته بودی، بچه‌ات هم‌قد من بود و من لازم نبود توی خیابان‌ها دنبال زن گرفتن بیفتم. می‌دانی چیه؟ مطلب بعدی‌م را اختصاص داده ام به موضوع شیرین ازدواج! تقبل الله!

پاورقي نويس

فياض مثل ماست؛ يا مثل اوييم. به خودش "ببخشيد که مودب به آداب نيستيم!" سر سبز و زبان سرخ و تند و تيز با هم شکل گرفتند که شد فياض! خيلي سرهاي سبز که زبان سرخ ندارند! بايد جسارت يابند!

پاورقی نویس

این مطلب رو دکتر آشنا نوشته و بر و بچ آپ دیت کننده وبلاگ دکتر فیاض دیدند که قشنگ نوشته، پس اونو تو وبلاگشون نوشتن.

لیلا سیف

دکتر فیاض زبان سرخ ندارد. دکتر واقعیت هایی را زودتر از ما می بیند و زودتر از همه می گوید. دکتر فیاض همان کسی است که خیلی از روشنفکرها در 20 سال آینده تازه شبیه او می شوند. این مرد فانوس را می گیرد بالا. برای اینکه جلوی پایمان را بهتر ببینیم.