آش شور صدای آشپز را هم در آورد

کسانی که مشتری قدیمی‌تر این وبلاگ بوده‌اند، می‌دانند که چندین بار نسبت به عملکرد شبکه‌ی ماهواره‌ای سلام نکاتی نوشته‌ام. ذکر دو نکته درباره‌ی این شبکه لازم است:

 

یک. سخنان رهبری در عید غدیر چنان روشن و صریح بود که جای هیچ تردیدی باقی نگذاشت که آنچه مدیران و مجریان «سلام» می‌اندیشند، چقدر با مفاهیم اسلام ناب محمدی فاصله دارد و حداکثر امری حداقلی در نشر معارف است. این بخش از سخنان رهبری را بخوانید:

در یک کشور اروپائى غیر اسلامىِ دشمن تاریخى و بنیادین با کشورهاى اسلامى، شما مى‏بینید توى تلویزیون‏شان، مناظره‏ى شیعه و سنى راه مى‏اندازند. یکى را از شیعه دعوت میکنند، یکى را از سنى دعوت میکنند، که شما بیائید تو این تلویزیون با هم مناظره کنید. مقصودشان چیست؟ یک کشور مسیحى، یک کشور استعمارگر با سابقه‏ى سیاه، مناظره‏ى شیعه و سنى به چه مقصود راه میندازد؟ میخواهد حقیقت معلوم بشود؟ میخواهد در بین مباحثه و مناظره، مستمعین و مخاطبانش حق را بفهمند؟ یا میخواهد از این گفتگوها و از آنچه که در خلال این گفتگوها ممکن است از کسى سر بزند، این آتش اختلاف را تشدید کند؟ نفت روى این آتش بریزد؟ اینها باید ما را بیدار کند. اینها باید ما را به خود بیاورد؛ باید هشیار بشویم. شیعه منطق قوى‏اى دارد؛ استدلال متکلمین شیعه و علماى شیعه درباره‏ى مباحث تشیع استدلالهاى پولادین و محکمى است؛ اما این ربطى ندارد به اینکه در دنیاى تشیع شروع کنند به مخالفان خودشان بدگوئى کردن و اهانت کردن و ایجاد دشمنى کردن، آن هم در مقابل همین جور، و آتش دعوا درست کنند. ما اطلاع داریم، بنده هم امروز اطلاع دارم، هم از گذشته اطلاع دارم که پولها دارد خرج میشود براى اینکه اینها کتاب فحش و دشنام و تهمت بنویسند علیه آنها، آنها کتاب فحش و دشنام و تهمت بنویسند علیه اینها؛ پول هر دو را هم یک مرکز میدهد؛ پول هر دو کتاب و نشر هر دو کتاب از یک جیب خارج میشود. اینها هشداردهنده نیست؟ اینها را باید توجه کنند. (منبع)

 

دو. آش ِتندروی‌های شبکه‌ی سلام در بغض نسبت به رهبری و انقلاب چنان تند شده است که حجت‌الاسلام حسینی قزوینی -همان کسی که در شبکه‌ی سلام با وهابیون مناطره می‌کند- را هم به موضع‌گیری و اخطار کشانده است. هرچند بنده در نهایت به این معتقدم که این فرد هم در همان چارچوب می‌اندیشد، اما باز همین اخطار به مدیران سبکه نشان می‌دهد که آش چقدر شور شده است که داد ِخودی‌های‌شان را هم در آورده است. حجت‌الاسلام قزوینی در ابتدای برنامه‌ی یازده دی‌ماه خود، از سخنان حجت الاسلام هدایتی مدیر شبکه‌ی سلام درباره‌ی قمه‌زنی -که در آن به مسئولین نظام اهانت کرده بودند و نسبت به مراجع عظام تقلید به شیوه‌ی بدی سخن گفته بود- به شدت انتقاد کرد و به مدیران این شبکه اعلام کرد که اگر چنین رویه‌ای ادامه یابد همکاری خود را با «سلام» قطع می‌کنم. (منبع)

/ 35 نظر / 31 بازدید
نمایش نظرات قبلی
مهرداد

السلام عليكم جنابعالي بهتر است روشن بفرمايي كه آيا مصداق كلام رهبر همين شبكه ي سلام و شبكه هاي شيعي بوده است يا خير شبكه هاي ديگري مثل شبكه ي المستقله بوده است كه از كشور استعماري انگليس پخش مي شود؟...اين يك! دو : بعد بهتر است روشن بفرمايي كه از كي تا حالا مراجع هم بايد بي چون و چرا از ولي فقيه اطاعت محض بنمايند؟ پس در اينصورت كه تك مرجعي و استبداد بوجود مي آيد حضرت آقا!!! ما مطيع مراجع خود هستيم نه نظريات ديگران... سه: در شرايطي كه تمامي ضاله از وجود اين شبكه ها هراسيده اند حتي اساس وجود شبكه ها را برنامه ي نظام براي پياده كردن "طرح صدور انقلاب" مي دانند و از هر طريقي تلاش مي كنند تا شبكه ها را ببندندو...- حضرتعالي اگر شيعه هستيد با چه منطقي جانبركفي براي مخالفين تشيع را انجام مي دهيد و بر عليه اين شبكه ها مي تازيد؟!؟!؟! چهار: خود رهبر هم سب را جايز مي داند هم لعن را حالا بحث در خفا مطرح كردنش هست يا نيست كه اگر هم باشد باز شبكه ي سلام از اين بابت هم هيچ تضادي با سخنان رهبري ندارد كه في الفور برچسب زني را شروع بفرماييد.... پنج: قابل توجه كاربراني كه كامنت گذاشته بودند و حرف از احساس و

ناشناس

واقعا برات متاسفم اگر آقای خامنه فکر کردند در شبکه هایی چون سلام امام حین امام صادق دعا و اهل البیت نامی از ایشان و دولتشان می آید سخت در اشتباهند اگر عرضه دارند 1 شبکه برای ترویجدین باز کنند بد حرف بزنند واقعا از خدا بترس هر حرفی نزن مردم بخونند

امیر

واقعا که!!!! شما از صدتا وهابی برای شیعه بدترید همین چندتا شبکه ی شیعه رو هم می خواهید ازش بگیرید. خجالت بکشید یک دفعه شده ماهواره رو ببینی که چند هزار شبکه دارند بر علیه شیعه کار میکنند؟؟؟

ناشناس

شما انسان های خوش بینی هستید .افسانه هایتان را حفظ می کنید و با دیگران همیشه در ستیز هستید دنیای شما تاریک و عمیق و نامعلوم است .شبکه سلام و هدایتی و .. را ول کنید 4 تا کتاب بخونید

دوست

غیرت... غیرت... بدبخت بی غیرت غیرتت کجارفته.وهابی بدبخت ترسوی بی عقل جاهل

شیعه

من فقط موندم چطور خامنه ای هنوز لباس اهل بیت رو میپوشه، بابا همه میدونند که شیعه نیستی، خودت هم که از همه بهتر میدونی، اون عمامه رو بذار کنار، یه دونه از اون کلاه قرمز های عمریه رو هم بذار رو سرت، که حداقل سیرت شیطانی ات، در صورتت هم تجلی کنی، هرکی با احقاق حق امیرالمونین مخالفت کنه، مفعوله.

آرش

همیشه مشکل عوام دنبال شخصیت در اسلام این بوده که خواستن از مدخل یک چیز محدود به دنیایی نامحدود نگاه کنن. لطفا از دریچه حضرت آقا که محدوداند به دنیای نامحدود اسلام نگاه نکنید و فکر نکنید حضرت آقا فیلتر هستن و هرچی ایشون بگن درسته! همین مناظرات بین شیعه و سنی در شبکه سلام بود که من رو نسبت به حقانیت تشیع ثابت قدم تم کرد و از گزداب ضلال نجات داد. تو رو خدا از تهمت و افترا بترسید.

غلط کرديد آيت اله قزويني نماينده سابق امام بوده اند .و از حاميان اصلي رهبري هستند خفه شو

ایمان

سلام هموطن سلام برادر دینی سلام هم مذهب مطلبت به دلم نشست جزززززززززز بی مهری شما نسبت به دایرة المعارف زنده ی کتب و اشخاص عامه (غیر شیعه) جناب دکتر قزوینی ایشون انسان ولایتی هستند و وحدت طلب وقتی داداشای سنی ما پاشونو از گلیمشون دراز بکنن ایشون تذکر میدن من به شما پیشنهاد می کنم که برای طول عمر حجت الاسلام دکتر سید محمد حسینی قزوینی دعا بفرمایید

ناظر

برای همتون متاسفم. خاکبرسر همتون چه شیعه چه سنی. خاکبر سرتون.....